19 апреля, пятница
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Целебная молитва Матроне: для здравия больных и немощных
Целебная молитва Матроне: для здравия больных и немощных

Целебная молитва Матроне: для здравия больных и немощных

Молитва Матроне очень сильна, когда вы просите за здравие тяжело больных и исцеление немощных. Только нужно помнить, как и все другие молитвы, она будет действенная только тогда, когда просящий обладает верой в Господа и просит от всего сердца.

«О, блаженная мати Матроно, душею на Небеси пред престолом Божиим предстоящи, телом же на земли почивающи, и данною ти свыше благодатию различные чудеса источающая. Призри ныне милостивым твоим оком на ны, грешныя, в скорбех, болезнях и греховных искушениях дни своя иждивающия, утеши ны, отчаянныя, исцели недуги наша лютыя, от Бога нам по грехом нашим попущаемыя, избави нас от многих бед и обстояний, умоли Господа нашего Иисуса Христа простити нам вся наша согрешения, беззакония и грехопадения, имиже мы от юности нашея даже до настоящего дне и часа согрешихом, да твоими молитвами получившее благодать и велию милость, прославим в Троице Единаго Бога, Отца, и Сына, и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь».

Прося помощи в святой, также нужно искренно каяться в своих грехах, верить и благодарить Матушку Матрону за поддержку и помощь.

Если Вам понравилась наша статья, поделитесь ей с друзьями!

Источник материала
Поделиться сюжетом