/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2Fb47c2653c628c177fe22ec998597b1bf.jpg)
Учені довели, що освоєння гаджетів знижує ризик деменції майже на 60%
Команда американських учених з Університету Бейлора, штат Техас, під час дослідження з’ясувала, що збереження технічної грамотності в більш пізньому віці може істотно знизити ризик розвитку деменції.
Дослідження
Вчені проаналізували дані 57 попередніх досліджень, що охопили понад 411 тис. осіб віком старше 50 років, щоб вивчити зв’язок між звичками щодо цифрових технологій і випадками деменції.
Статистичний аналіз показав, що використання технологій було пов’язано з 58% зниження ризику когнітивних порушень. Крім того, користувачі технологій показали від 26 до 34% нижчих показників когнітивного зниження з плином часу.
Важливо зазначити, що кожне дослідження використовувало різні підходи і вимірювало використання технологій по-різному: деякі вчені розглядали використання смартфонів, наприклад, тоді як інші вимірювали використання соціальних мереж.
Однак зниження ризику розвитку деменції все ще зберігалося після коригування таких факторів, як професія, освіта та соціально-економічний статус.
Взаємодія з технологіями
– Дані свідчать про те, що заохочення літніх людей до взаємодії з технологіями, щоб це допомагало їм знаходити зв’язки та компенсувати когнітивні проблеми, може стати ефективним підходом до зміцнення когнітивного здоров’я, – зазначив нейропсихолог Джаред Бендж.
Дослідники припускають, що використання технологій може допомогти захистити від когнітивного спаду і слабоумства кількома способами. Наприклад, стимулювати мозок, особливо коли йдеться про навчання використанню нових пристроїв і додатків.
Технології також можуть допомогти залишатися на зв’язку, за допомогою соціальних мереж і відеодзвінків.
– Ми вже знаємо, що самотність пов’язана з більш високим ризиком розвитку недоумства, в той час як підтримка соціальних зв’язків може підтримувати роботу мозку, – констатували дослідники.

