/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fa67d780e26278c2441a16295b8efafce.jpg)
Як доглядати за полуницею – прості поради для великого врожаю
Про що ви дізнаєтесь:
Полуниці ніколи не буває забагато, особливо якщо вона солодка, соковита, велика та ароматна. Щоб кущі тішили рясним урожаєм, за ними потрібно правильно доглядати. Главред розповість, що потрібно робити, щоб полуничні кущі давали багато великих і солодких ягід.
Що потрібно робити, щоб полуниця плодоносила
Регулярний полив
Це найголовніше правило, якого слід дотримуватися, щоб отримати великі та солодкі ягоди. Полуниця дуже любить вологу, але її надлишок може зашкодити, тому важливо дотримуватися "золотої середини". Кущі потрібно регулярно поливати, особливо в спеку та посуху. Не варто припиняти полив одразу після збору врожаю. Наприкінці літа та восени рослини також потребують вологи, особливо якщо випадає мало дощів.
Підживлення
Запорука гарного врожаю – це своєчасне підживлення. Щоб полуниця рясно плодоносила, її потрібно удобрювати щонайменше тричі за сезон. Добрива допомагають рослині набратися сил для цвітіння, формування ягід, а також зміцнюють її перед холодами.
Захист від хвороб та шкідників
Полуничні кущі схильні до грибкових захворювань та атак комах. Регулярні профілактичні обробки допоможуть уникнути втрат урожаю.
Омолодження грядок
Кожні чотири роки кущі полуниці потрібно пересаджувати на нове місце, оскільки ґрунт виснажується, що призводить до зниження врожайності.
Детальніше про обрізку полуниці
Доглядати за полуницею досить просто. Після збору ягід садівники рекомендують зрізати та спалювати листя. Це дозволяє уникнути зараження інших культур, якщо на полуниці були шкідники.
Коли говорять про обрізку полуниці, зазвичай мають на увазі видалення листя з відплодоносилих кущів. Як пояснюються на Ютуб-каналі "Наша дача!", це роблять для:
Коли обрізати полуницю
Найкраще обрізати полуницю після збору врожаю. До настання холодів кущі встигають наростити нову зелену масу, сформувати квіткові бруньки на наступний рік і запастися поживними речовинами. Завдяки цьому вони краще переносять зимівлю.
Листя та вуса потрібно саме обрізати, а не рвати руками. Вони дуже міцні, і є ризик пошкодити кущ, висмикнувши його разом із корінням. Крім того, рекомендується залишати лише найміцніші та найздоровіші вусики.
Обрізані кущі необхідно обробляти спеціальними засобами від хвороб та кліщів. Також грядки слід удобрювати препаратами, що містять азот (гній, сечовина, настій бур'янів). Робити це бажано на початку липня.
Наприкінці липня або на початку серпня варто полити кущі дріжджовим розчином і внести комплексне добриво, яке містить фосфор і калій.
Завдяки такому простому догляду за полуницею після плодоношення наступного року ви зможете зібрати щедрий урожай ягід.
Вас може зацікавити:
Youtube-канал "Наша дача!"
На Youtube-канал "Наша дача!" підписані 147 тисяч осіб. На каналі можна знайти корисні поради щодо садівництва та городництва.
Веде канал його автор на ім'я Валерій.
"Вирощуємо овочі та квіти на дачі в Київській області! Приєднуйтесь і будемо вирощувати разом", - написав він у своєму профілі.

