Поворознюк в гостях у Мосейчук. Розбираєм на меми
Якщо буває формат інтерв'ю гардток, то очевидно має існувати і софтток. Але ні те, ні те не опише формат розмов з гостями Наталії Мосейчук. Пропонуємо варіант «сироп-ток». Бо так солодко, що аж місцями злипається.
Олександр Поворознюк уже вдруге дає інтерв'ю Мосейчук. Вони зустрілись через два роки після першої розмови. Майже півторагодинне відео складається не тільки з розмови, а й з екшену. Де гість усім допомагає, всі проблеми вирішує. Ну чисто тобі «батя».
Ми просльозились від ностальгії. Така душевна постановка була б дуже органічною на будь-якому обласному державному телебаченні початку 2000-х. І називатись мала би «Міцний господарник».
Якість виконання місцями теж відсилає нас до найкращих зразків жанру «хай так». Особливо нам сподобався шматок, де ведуча дякує партнерам випуску, а режисер монтажу забиває її музикою настільки, що слів практично не чути.
Отже, зустрілись двоє чирлідерів президента і повели неспішну розмову. Та і як не зустрітися, коли людина от просто на всі питання має відповіді.
Головним питанням, яке чомусь саме Поворознюку ставлять прості люди на заправках, є «коли закінчиться війна?». Напевно, він наступний після тарологів та ворожок, до кого люди звертаються з таким.
І, що характерно, в нього є відповідь і на це. Інтернет-зірка дуже впевнено змальовує план: президент має влаштувати референдум і спитати в народу, чи підписувати перемир'я з Росією. Але можна й без референдуму, напевно, бо Поворознюк і на це питання має відповідь. Причому від імені всього українського народу.
Слухаючи гостя програми, ми спіймали себе на думці, що з Поворознюком можна писати виключно відеоінтерв'ю. Тому що друковане автоматично перетвориться на азбуку Морзе без жодного зв'язного речення.
Ось, наприклад, він пропонує остаточне вирішення питання корупції.
«Осьо і осьо і щоб жорстко» — ідеальний рецепт.
Поліграф Поліграфович Шаріков із «Собачого серця» (не проти ночі буде згадано) Михайла Булгакова пережив реінкарнацію. Неможливо позбутися дежавю і не згадати, як той пропонував вирішити соціально-політичні питання: «Все взяти і поділити».
На 25-й хвилині інтерв'ю у ведучої та гостя відбувається катарсис — звучить їхній спільний дует «Ода Зеленському». Вибори — гірше війни. І взагалі всі в Україні — за Зеленського.
Ви прослухали арію про «доброго царя і поганих бояр». І щоб ви знали (бо, може, ви не помітили), як тільки Зеленський прийшов до влади, то в країні «зникло рейдерство», «стали менше красти». Словом, красунчик.
Усі, хто хоч трохи старший за міленіалів, точно мають пам'ятати, як у дитячих книжках писали про Леніна. Свята була людина. Все віддавав дітям. А тепер настав час нових імен. І це, безумовно, Володимир Олександрович.
Другий красунчик — сам Поворознюк. Бо, знову ж таки, знає відповіді на всі питання. Зокрема, в нього є чіткий рецепт, як чоловікам не боятися ТЦК. Записуйте: стати на облік, а потім просто відмовитися воювати.
Хочеться спитати: а що, так можна було? Тож, якщо у вас є знайомі ухилянти, то передайте їм: Поворознюк сказав, що можна йти в ТЦК і проявити там «мужску позицію — я не буду, я не хочу». Це, напевно, від творців «женської позиції — у мене голова болить».
Від усієї розмови складається враження, що гість програми мріє стати наближеним до Зеленського, тому поводиться, як закоханий старшокласник. Ідеалізує, вірить у те, що об'єкт кохання — найкращий у світі, всіляко демонструє йому відданість. Але почуття, на жаль, невзаємні. Поворознюк зізнається Наталі Мосейчук, що за час війни Зеленський з ним жодного разу не зустрівся.
Крім Зеленського в Олександра Поворознюка є тільки одна любов на все життя — футбол. І коли інтерв'ю переходить до цієї теми, воно остаточно перетворюється на комедійний скетч. Якщо до цього було просто смішно від того, наскільки прозорі наміри в обох людей у кадрі, наскільки вони імітують діалог з контраргументами, то вже коли вони прийшли на стадіон, розмова перестала бути млосною.
Нещасна любов — це просто зла доля бізнесмена-аграрія. Не тільки Зеленський ігнорує Олександра Поворознюка. Футбольний краш теж не відповідає.
А взагалі-то борець за жорсткі закони ніяк не може здати в експлуатацію побудований ним для свого футбольного клубу стадіон. Тому що не готова документація. Але пан Олександр усе одно обідився на футбольних чиновників. І тепер їм на зло пригрозив, що зробить усі документи. Хоч і додав, що якби Андрій Шевченко (який зараз очолює Федерацію футболу України) сам особисто приїхав і подивився на стадіон, то зразу би зрозумів, що не треба їм оцих умовностей з паперами. Бо дуже красівий стадіон. Приблизно, як Володимир Зеленський.