Задонатити «Зимову єПідтримку» можна тільки на офіційні рахунки благодійних фондів - Шмигаль
Задонатити «Зимову єПідтримку» можна тільки на офіційні рахунки благодійних фондів - Шмигаль

Задонатити «Зимову єПідтримку» можна тільки на офіційні рахунки благодійних фондів - Шмигаль

Гроші, отримані в межах «Зимової єПідтримки», можна переказати організаціям, які діють відповідно до Закону «Про благодійну діяльність та благодійні організації».

Про це заявив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у телеефірі, передає Укрінформ.

«Кошти («Зимової єПідтримки» - ред.) за бажанням людини можуть бути повністю або частково використані на надання благодійної допомоги, зокрема, пов'язаної з відсіччю збройної агресії РФ проти України або ліквідацією її наслідків. Гроші мають спрямовуватися організаціям, які провадять діяльність відповідно до Закону «Про благодійну діяльність та благодійні організації»... Це мають бути офіційно зареєстровані фонди та благодійні організації, що приймають оплату згідно з правилами платіжних систем, що мають категорію діяльності суб'єкта господарювання і МСС-код з цифрами 8398 - це той код, яким фіксується благодійна діяльність. Також неможливо поповнити «банку» чи «конверт» - це має бути перерахунок на рахунок благодійної організації», - сказав глава уряду.

За його словами, такі умови запроваджені для того, щоб уникнути зловживань коштами, «щоб ми чітко розуміли, що вони спрямовані на благодійність, потреби ЗСУ».

Шмигаль нагадав, що оформити «Зимову єПідтримку» можна трьома шляхами: через Дію, Укрпошту, банки-партнери. Через Дію вже триває оформлення допомоги, можливість отримати гроші через Укрпошту стане доступною з 4 грудня, а через банки-партнери - орієнтовно з 10 грудня.

Виплати через Укрпошту зможуть отримати люди, які вже одержують у такий спосіб пенсії, соціальну допомогу. Це, як правило, пенсіонери старше 60 років, люди з інвалідністю І та ІІ групи, люди, які отримують надбавку на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи «А», і ті, хто отримує пенсійні і соціальні виплати на територіях активних бойових дій. Ці категорії людей автоматично внесені як заявник на отримання цієї допомоги.

Банки-партнери прийматимуть заявки від пенсіонерів, людей віком від 65 років, громадян, які не мають ідентифікаційного коду через релігійні переконання, піклувальників та законних представників неповнолітніх.

Як повідомлялося, на програму «Зимова єПідтримка», яка стартувала 1 грудня, подано понад 3 млн заявок, із них 676 тисяч — для отримання грошової виплати на дітей.

Джерело матеріала
loader
loader