/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F8896cffa13e56f07008e41c4c7884389.jpg)
У «Феофанії» виконали унікальну операцію військовому, який дістав складне поранення обличчя
Як передає Укрінформ, про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив у Фейсбуці.
«29-річний український військовий Павло отримав складне поранення обличчя: уламок пройшов через очну орбіту та заблокував лобову пазуху. Історія Павла — про те, як міжнародний обмін досвідом дає шанс на одужання», - зазначив Ляшко.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F8f97144d51c6a4c3c3a073a3090c4812.jpg)
За словами міністра, у «Феофанії» було прийнято складне, але виважене рішення: не видаляти уламок через рановий канал, щоб уникнути додаткової травми структур орбіти. Замість цього лікарі центру патології ЛОР-органів провели ювелірну операцію — вилучили уламок через порожнину носа, одночасно забезпечивши дренаж лобної пазухи. Це дозволило зберегти анатомічну цілісність і дати шанс на ефективне відновлення.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F201b2e9dfef0fd8b1de61d77baff739a.jpg)
«Під час операції та у післяопераційному періоді були застосовані методики, засвоєні завдяки співпраці з клінікою-партнером CHU de Lille у Франції. Хоча французькі колеги рідко стикаються з бойовими травмами, саме їхній досвід допоміг знайти оптимальне рішення в надзвичайно складних умовах. Ці підходи були адаптовані українськими лікарями до реалій воєнної медицини», — зауважив Ляшко.
Він розповів про ще один унікальний випадок— 42-річний пацієнт Олександр звернувся до «Феофанії» зі складною остеомою лобової пазухи.
«Попереднє лікування в одній із клінік Західної Європи дало тимчасове покращення, однак остеома продовжувала спричиняти ускладнення. Команда отоларингологів Центру патології ЛОР-органів — Тарас Кунах, Юлія Пашкевич і Андрій Матейко — виконала складне ендоназальне хірургічне втручання (типу Draf III) без жодного зовнішнього розрізу. Операція та післяопераційне ведення базувалися на знаннях, здобутих під час стажування у Франції. Це ще один приклад того, як міжнародний досвід трансформується у клінічну практику — й поширюється серед українських лікарів через освітні заходи», — наголосив Ляшко.
Нині команда лікарні вже готується до впровадження нових технологій, які стали можливими завдяки співпраці з французькими колегами: комп’ютер-асистованої навігаційної хірургії та лазерної мікроендоскопії гортані.
Міністр висловив вдячність фахівцям «Феофанії» за високий рівень професіоналізму та просування інновацій для українських пацієнтів.
«Освоїти нові підходи до лікування й застосувати їх у складному клінічному випадку стало можливим завдяки партнерству з CHU de Lille — за що я вдячний нашим французьким колегам. А ініціатива, що дала старт цій співпраці, — заслуга першої леді Олени Зеленської та Саміту перших леді та джентльменів. Саме завдяки таким спільним зусиллям міжнародне партнерство сприяє розвитку сучасної медицини в Україні та забезпечує якісну допомогу тим, хто її потребує», — підкреслив очільник МОЗ.
Він додав, що Україна буде і надалі розвивати міжнародне партнерство, щоб знання з усього світу ставали реальними рішеннями для українських лікарів, а пацієнти відчували це в якості та доступності меддопомоги.
Як повідомляв Укрінформ, лікарі Охматдиту вперше в Україні пересадили немовляті печінку від несумісного донора.

