Віктор Ляшко
  • Дата народження
    24 квітня 1980
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Віктор Ляшко
316

Віктор Ляшко

Ляшко Віктор Кирилович: міністр охорони здоров'я України

Ляшко Віктор Кирилович — у березні 2020 року став головним санітарним лікарем України. 20 травня 2021 року очолив Міністерство охорони здоров'я.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Віктор Кирилович Ляшко народився 24 квітня 1980 року у селі Осова Дубровицького району Рівненської області.

Освіта

Віктор за освітою лікар. Диплом він отримав у медичному університеті ім. А. А. Богомольця (2003). Через дванадцять років Ляшко став дипломованим держуправлінцем у сфері охорони здоров'я. Також проходив курси підвищення кваліфікації в Іспанії і США.

Сім’я

Батько — Кирило Володимирович був водієм, мати — Ганна Олексіївна працювала вчителькою хімії та біології.

Ляшко перебуває у шлюбі. Дружину звуть Ірина. Вона також лікар. До 2019 року працювала у центральній районній лікарні міста Бровари. У подружжя є донька Дар’я.

Кар'єра

У студентські роки підробляв: роздавав листівки за кандидата в мери Києва Григорія Суркіса, був баристою. Деякий час майбутній міністр навіть думав залишити університет, оскільки сфера громадського харчування пропонувала йому непогані гроші. Але мати наполягла на тому, щоб Валерій здобув вищу освіту.

В 2003 році після закінчення медуніверситету Ляшко сім років працював у системі державної санітарно-епідеміологічної служби. За цей час пройшов шлях від лікаря-інтерна до керівника відділу. Наступні три роки (2010 — 2013) працював у міністерстві охорони здоров'я, де обіймав керівні посади у департаменті СЕС.

У березні 2013 року Віктор був призначений керівником ГУ "Київський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України". На цій посаді провів одинадцять місяців.

Чотири роки (2014 — 2018) він очолював громадську організацію "Інфекційний контроль в Україні". Паралельно з цим Ляшко був консультантом Проєкту USAID "Реформа ВІЛ-послуг в дії".

Потім він повернувся у міністерство охорони здоров'я, де півтора року (лютий 2018 — липень 2019) був першим заступником гендиректора Центру громадського здоров'я.

У 2014 році став фізичною особою-підприємцем. Основний вид діяльності — діяльність посередників у торгівлі різними товарами. Дата припинення ФОП — грудень 2019 року.

Наприкінці 2019 року Ляшко став заступником міністра охорони здоров'я. У лютому 2020 року КМУ відновив посаду головного санітарного лікаря країни. Цю посаду також зайняв Валерій Ляшко.

За словами голови Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайла Радуцького, кандидатура Віктора Ляшка була затверджена бо, він "дуже професійна людина, є автором законопроєкту "Про систему громадського здоров'я", а також є носієм англійської мови".

Радуцький зазначив, що "основним місцем, звідки ми отримуємо настанови, поради (по коронавірусу) є ВООЗ. Для нас дуже важливо, щоб людина, яка буде займатися контактуванням з ВООЗ".

Віктор Ляшко — член громадської організації "Платформа здоров'я".

З початком епідемії коронавіруса Ляшко став медійною персоною, щодня даючи пресконференції і інформуючи громадськість про епідеміологічну ситуацію в країні.

Навесні 2020 року з'явилися чутки, що головний санлікар побореться за крісло мера столиці на місцевих виборах, які пройдуть 25 жовтня. Подейкували, що Віктора Ляшка висуне своїм кандидатом партія "Слуга народу".

Сам Ляшко заявляв, що готовий балотуватися в столичні міські голови якщо його підтримає президент Зеленський. Віктор зазначив, що не збирається балотуватися в мери без партії, а також розповів, що у нього є своя команда. Однак на праймеріз правлячої партії перемогла нардеп Ірина Верещук, яка представила "Слугу народу" на мерських виборах.

18 травня 2021 року український парламент відправив у відставку очільника МОЗ Максима Степанова. Як зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, причиною звільнення стали повільні темпи вакцинації від COVID і постійні переноси поставок вакцин.

Новим головою відомства став Валерій Ляшко. 20 травня Верховна Рада більшістю голосів (262 нардепа) затвердила його кандидатуру на посаді міністра охорони здоров'я.

Компромат

У травні 2020 року Віктор Ляшко в ефірі телеканалу "Україна 24" Ляшко зізнався, що парки і сквери на період коронавірусного карантину в Україні закривали не стільки для впливу на епідеміологічний процес, скільки для психологічного ефекту на людей".

"Завдяки цьому психологічному ефекту у людей з'явилося відчуття небезпеки і необхідності дотримання карантинних заходів, які впроваджувало уряд", — пояснив Ляшко.

Він також розповів, що в “Україні прийняли рішення зупинити роботу громадського транспорту не тільки через можливе розповсюдження коронавіруса, але і для того, щоб стримувати міграцію населення”.

Після цього зізнання 13 травня на сайті електронних петицій з'явилася петиція з проханням "позбавити повноважень і притягнути до відповідальності Віктора Кириловича Ляшко, головного санітарно-епідеміологічного лікаря України".

Автор петицій Михайло Васильович Дубков просив звільнити Віктора Ляшка з посади головного санлікаря і притягнути до відповідальності за наступне:

  • "обман українського народу і нагнітання страху на громадян щодо ситуації з COVID-19 методом психічного впливу (психічного зброї) на людей з метою дотримання карантинних заходів: закриття парків, обприскування доріг і т.д.
  • пропаганда обов'язкового носіння масок: Немає доказів того, що носіння масок захищає носія від оточуючих або оточуючих від носія. Але є доказів того, що маска — це відмінне середовище для розмноження бактерій, які ви вдихаєте. 

Вони розмножуються у вологому живильному середовищі маски і далі ви заганяєте їх більшу кількість у свої легені. І до того ж в масці ви відчуваєте дефіцит кисню, що призводить до гіпоксії. А це означає, що пропаганда носіння масок погіршує імунітет і здоров'я.

Єдине що перемагає віруси — це імунітет людини. Для покращення імунітету потрібні прогулянки на свіжому повітрі, заняття спортом, зменшення споживання цукру, споживання вітамінів C, A і т.д. Все це догми, багато їх дотримуються.

Дії Ляшко і МОЗ України призводять до зворотного ефекту — прогулянки і заняття спортом знизилися, населення охопив страх, паніка. Як результат — ослаблення імунітету громадян, що може стати причиною погіршення ситуації з COVID-19 в нашій країні. Найбільше психічному впливу схильна група ризику — громадяни похилого віку, вони більше всіх вірять ЗМІ з залякувальним контентом".

Декларація

У березні 2021 року Віктор Ляшко опублікував електронну декларацію за минулий рік.

Чиновник має три земельні ділянки на Київщині: дві у селі Германівка (1,12 та 0,12 га) та у селі Литвинівка  (1200 кв м). 

Ірина Ляшко володіє ще однією ділянкою землі (1200 кв.м.), яка знаходиться у селі Пухівка Київської області та квартирою (110,9 кв.м.) у місті Бровари. Пересувається Віктор на автомобілі Skoda Octavia A7. У 2018 році він придбав машину за 622,6 тисячі гривень.

За 2020 рік зарплата заступника міністра склала 617 тисяч гривень. Як банківських відсотків Ляшко отримав 22 тисячі. На банківських рахунках Віктор має 32 тисячі доларів, 250,8 тисячі гривень та 58 євро. Готівкові кошти Ляшко в декларації не вказав.

Посилання

Facebook

Відео

Згадки про персону