Як передає Укрінформ, про це повідомляє у Телеграмі начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.
«Заробітна плата медичним працівникам, які щоденно ризикують власним здоров’ям та життям, рятуючи інших, має бути достойною. Наразі Херсонська ОВА спільно з МОЗта НСЗУ розглядає питання щодо механізмів дофінансування медзакладів області», - йдеться у повідомленні.
Наголошується, що пріоритетними залишаються безпекові питання. Вже в семи закладах охорони здоров’я Херсонщини організовані «лікарні під землею». У 2025 році такі важливі проєкти реалізовуватимуть ще у десяти обласних закладах.
Прокудін також поінформував про проблемні питання кадрового потенціалу у закладах охорони здоров'я обласного підпорядкування, де працюють 1040 медичних працівників, з них - 325 лікарів. Він наголосив, що є дефіцит спеціалістів, тому зосереджують увагу на інтернах та їх забезпеченні для мотивації.
Як повідомляв Укрінформ, загалом наразі на деокупованій частині області працюють 135 закладів охорони здоровʼя, близько 750 лікарів та більш ніж 1600 медпрацівників. Також відомо, що 56 медзакладів, які були пошкоджені ворожими ударами, відновлені (серед них чотири повністю зруйновані ФАПи). Крім цього, завдяки підтримці міжнародних партнерів у громадах області встановили 28 модульних медичних трейлерів.
Щодо дефіциту кадрів, у сільській місцевості рівень укомплектування лікарями, які надають первинну медичну допомогу, становить 63,5%, фахівцями з базовою неповною вищою медичною освітою – 71%.
Області потрібні вузькопрофільні фахівці, які надають медичну допомогу пацієнтам з політравмами, зокрема нейрохірурги, травматологи, анестезіологи.