ВООЗ б'є на сполох через поширення небезпечного вірусу, який переносять комарі
ВООЗ б'є на сполох через поширення небезпечного вірусу, який переносять комарі

ВООЗ б'є на сполох через поширення небезпечного вірусу, який переносять комарі

Всесвітня організація охорони здоров'я звернулася з терміновим закликом до дій, щоб запобігти повторенню епідемії вірусу чикунгунья, що переноситься комарами, яка охопила світ два десятиліття тому. Нові спалахи, пов'язані з регіоном Індійського океану, поширилися на Європу та інші континенти. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на Reuters.

За оцінками, 5,6 млрд людей живуть у 119 країнах, де існує ризик зараження вірусом, який може викликати високу температуру, біль у суглобах і довготривалу непрацездатність.

«Ми бачимо, що історія повторюється», – сказала Діана Рохас Альварес, медичний працівник ВООЗ, проводячи паралелі з епідемією 2004-2005 років, яка вразила майже півмільйона людей, переважно на малих острівних територіях, перш ніж поширитися по всьому світу.

Нинішній сплеск почався на початку 2025 року з великих спалахів на тих самих островах Індійського океану, які постраждали раніше, включаючи Ла-Реюньйон, Майотту і Маврикій. Третина населення Ла-Реюньйону вже інфікована. Зараз вірус поширюється на такі країни, як Мадагаскар, Сомалі та Кенія, а також спостерігається епідемія в Південно-Східній Азії, в тому числі в Індії.

Особливе занепокоєння викликає нещодавня локальна передача вірусу в Європі. З 1 травня у континентальній Франції було зареєстровано близько 800 випадків завезення чикунгуньї. 12 епізодів місцевої передачі було виявлено в кількох південних регіонах Франції, що означає, що люди заразилися від місцевих комарів, не подорожуючи до ендемічних районів. Минулого тижня один випадок був також виявлений в Італії.

Чикунгунья, проти якої не існує специфічного лікування і яка поширюється переважно видами комарів Aedes, в тому числі «тигровим комаром», який також переносить лихоманку денге, і вірусом Зіка, може спричинити швидкі і великі спалахи захворювання. Оскільки комарі кусають вдень, ключовим фактором є профілактика шляхом використання репелентів та одягу з довгими рукавами.

Як повідомлялося, незабаром людство може залишитися без захисту від грибкових інфекцій через їх стійкість до препаратів та недостатність наявних засобів діагностики. Про це йдеться у двох доповідях Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), присвячених проблемі таких інфекцій.

Джерело матеріала
loader