З сіллю не все так просто: скільки, яку і навіщо додавати до раціону
З сіллю не все так просто: скільки, яку і навіщо додавати до раціону

З сіллю не все так просто: скільки, яку і навіщо додавати до раціону

Роками дієтологи радили обмежувати вживання солі через ризики для здоров'я. Однак останні дослідження показують, що все не так однозначно.

Нутриціолог Анастасія Голобородько написала про це в Telegram, зупинившись на питанні, яку саме сіль слід вживати і в яких обсягах.

"Артемсіль". Фото: Youtube

З одного боку, надмірне споживання солі справді шкідливе, особливо для серцево-судинної системи. Воно може спровокувати гіпертонію, постаріти організм, а також призвести до онкозахворювань шлунка та інших проблем.

Втім, з іншого боку, повна відмова від солі також має негативні наслідки. Зокрема, це гіпоацидність шлунка, порушення травлення, дисбаланс електролітів тощо.

Отже, краще дотримуватись золотої середини: 2,3 г солі на день для здорових людей і 1 г – для схильних до гіпертонії.

Важливо також враховувати, що 80% солі ми споживаємо із готових продуктів: ковбас, снеків, фастфуду. Тому слід обмежити їх та контролювати власне досолювання страв.

Сіль, скріншот: YouTube

І, звісно, ​​звертати увагу на якість солі. Краще вибирати натуральні види: гімалайську, морську тощо. Вони містять корисні мінерали та мікроелементи на відміну від рафінованої столової солі.

Тому замість того, щоб викреслювати сіль із раціону повністю, краще контролювати її кількість та вибирати якісні види. І тоді вона не зашкодить, а навпаки – збагатить страви корисними речовинами.

Раніше ми повідомляли, що обіймаєтеся і тому не одужуєш: помилки українців при лікуванні ГРВІ.

Джерело матеріала
loader
loader