Через війну, яку розпочала РФ, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Всі військовозобов'язані мають проходити військово-лікарську комісію (ВЛК). Заступниця міністра оборони з цифровізації Катерина Черногоренко під час Ukrainian Outsourcing Summit розповіла «24 каналу», як відбуватимуться ВЛК у 2025 році.
Як відбуватиметься електронна ВЛК
Черногоренко анонсувала на 2025 рік обмін даними між реєстром «Оберіг» та електронною системою охорони здоров'я (ЕСОЗ). Це фактично буде електронною ВЛК.
Як це працюватиме:
- військовозобов'язаний робитиме щорічний скринінг у своєму медзакладі;
- дані фіксуватимуться цифровим підписом сімейного лікаря та зберігатимуться в ЕСОЗ;
- якщо відсутні хронічні хвороби та нарікання, фіксується рекомендація до придатності, у разі скарг військовозобов'язаний проходить додаткові обстеження;
- також зазначаються антропометричні дані – зріст, вага, окружність грудної клітини, ці дані направляються до ВЛК;
- ВЛК проводить арбітраж.
Черногоренко пояснила, що військові лікарі зможуть піддати сумніву рекомендації сімейного лікаря, та самостійно оцінять придатність та непридатність людини, маршрутизувати її в армії: «Чи може вона бути водолазом або розвідником». За її словами, все буде зафіксовано онлайн та підписано цифровим підписом.
Раніше у Міністерстві охорони здоров’я розповіли, як діяти військовому, якщо він не згоден з висновком ВЛК.