У Львові лікарі виростили частину печінки в організмі 10-місячного хлопчика
У Львові лікарі виростили частину печінки в організмі 10-місячного хлопчика

У Львові лікарі виростили частину печінки в організмі 10-місячного хлопчика

У Львові лікарі виконали складну операцію ALPPS, виростивши частину печінки в організмі 10-місячного хлопчика.

Про це повідомило Перше медичне об'єднання Львова у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Зазначається, що злоякісну пухлину у Демʼянчика виявили у чотири місяці. Малюк тоді втратив апетит, припинив набирати вагу, шкіра зблідла. Родину скерували до Центру холестатичних захворювань у дітей.

Біопсія підтвердила, що у хлопчика - злоякісна пухлина печінки, що займає 8 сантиметрів з 12-ти (довжина самого органу) і розповсюдилась на всі чотири сектори печінки. Хлопчика включили до категорії пацієнтів групи високого ризику.

Лікарі невідкладно розпочали хіміотерапію, за чотири місяці лікування вдалося вдвічі зменшити розміри пухлини. Однак загроза життю нікуди не поділась. Уточнюється, що варіант з трансплантацією печінки відпадав, бо Демʼянчик важив лише 8 кг.

“Ще один варіант — це вельми складна операція ALPPS, яку наші лікарі ще ніколи не виконували. Метод новий і щороку в світі дітям роблять лише кілька таких втручань. ALPPS передбачає кардинальну резекцію, тобто майже повне видалення печінки. Після консультацій з польськими колегами львівські дитячі хірурги таки ухвалюють рішення, що вдадуться до нового методу. Адже це єдиний спосіб поборотися за життя Демʼянчика”, - зауважили у медоб'єднанні.

Там пояснили, що під час першого етапу хірурги розділили печінку на здорову та уражену. Судини, що живили хвору ділянку, перетиснули, щоб пухлина перестала рости, але орган при цьому продовжував виконувати свою функцію.

“15% відокремлених здорових тканин печінки за тиждень після втручання виросли вчетверо! А це значить, що медикамвдалося з критичного малого об'єму виростити достатню кількість тканини для наступного етапу операції. Такі випадки навіть у світі поодинокі. Тож тепер хірурги могли взятися за видалення тієї частини органу, що уражена новоутвором”, - наголосили медики.

Був другий етап, коли потрібно було за пів години замінити судину.

У медоб'єднанні поінформували, що Демʼянчик продовжує отримувати хіміотерапію, проте результати регулярних обстежень обнадіюють: печінка регенерувала до свого повного розміру і працює без збоїв. До малюка нарешті повернувся апетит і він почав набирати вагу.

Як повідомлялося, у Львові лікарям довелося зробити дві пересадки серця поспіль за 52 години 20-річному Віталію Дац із Яворовапісля того, як власний орган вийшов з ладу, а перший донорський – відмовив.

Теги за темою
Діти Львів
Джерело матеріала
loader
loader