Про це свідчать результати дослідження 2023 року, де орієнтуючись на генетичні маркери вчені встановили чіткий зв'язок між рівнем кофеїну, індексом маси тіла (ІМТ) і ризиком діабету 2 типу.
Дослідники зосередились на вивченні некалорійних напоїв з кофеїном у контексті зниження рівня жиру в принципі.
Генетичні маркери були пов'язані з більш високим вмістом кофеїну в плазмі крові з більш низьким ІМТ і загальною масою жиру в підсумку,
— ідеться у дослідженні.
Також було виявлено, що "підвищені рівні кофеїну в крові підвищуються зі зниженням ризику розвитку діабету 2-го типу, що відбувається приблизно раніше за цей результат, що пов'язаний зі зниженням ІМТ".
Деталі дослідження
У дослідженні залучили дані майже 10 000 людей, з акцентом на варіації в генах, таких, як CYP1A2 і AHR, які впливають на швидкість зміни кофеїну.
Пояснення. Люди з цими фізіологічними особливостями споживають каву повільніше, що підвищує її стабільність у крові, але при цьому вони зазвичай споживають її менше.
Для вивчення можливих причинно-наслідкових зв'язків між генетичними варіаціями, діабетом, масою тіла та способом життя використовували менделівську рандомізацію.
Попри досить гарні результати щодо зв'язку між рівнем кофеїну і ризиком діабету 2 типу, учені все ж не змогли встановити зв’'зок між концентрацією кофеїну в крові і серцево-судинними захворюваннями, такими, як аритмія, серцева недостатність та інсульт.