Харчові звички, яких слід уникати, якщо ви хочете схуднути: думка дієтологів
Харчові звички, яких слід уникати, якщо ви хочете схуднути: думка дієтологів

Харчові звички, яких слід уникати, якщо ви хочете схуднути: думка дієтологів

Якщо ви намагаєтеся схуднути, коригувати потрібно не лише дієту – ваші харчові звички також можуть відігравати важливу роль на шляху до схуднення. Неодноразово було доведено, що те, як і що ми їмо прямо пропорційно впливає на стан нашого організму.

Певні щоденні дії можуть призводити до неочікуваних негативних наслідків, тому за своїми харчовими звичками варто стежити ретельно. Видання eatthis.com опублікувало звички, яких, на думку дієтологів, слід уникати, якщо ви хочете схуднути.

Не робити перерви на прийом їжі протягом робочого дня

"Більшість людей все ще працюють вдома та знаходяться ближче до своїх кухонь. Але нещодавнє опитування показало, що більшість цих людей не роблять перерви на обід. Відсутність належної перерви в їжі може завдати більше шкоди, ніж користі. Це може знизити нашу продуктивність, настрій і гарантувати переїдання, що призведе до збільшення ваги з часом", – каже Роксана Ехсані, дієтолог і речник Академії харчування та дієтології.

Пропускати прийом їжі

"Деякі люди вважають, що найкращим рішенням є пропуск їжі. Більшість насправді не розуміють, що потрібно споживати достатню кількість калорій, щоб підтримувати активний метаболізм – пропуск їжі може сповільнити цей процес", – зазначає Крістен Сміт, дієтолог і представник Академії харчування та дієтології.

Їсти за робочим столом

"Можливо, багато хто з нас їсть за робочим столом, намагаючись працювати одночасно. Це не тільки зменшує задоволення від нашого споживання їжі, але також зменшує наше усвідомлення того, що і скільки ми їмо", - наголошує Ехсані.

Вибір швидкої дієти

"Я ніколи не раджу клієнтам підходити до схуднення за допомогою плану швидкої дієти. Впровадження таких дієт, як лимонад або дієта з капустяним супом, насправді лише налаштовує вас на розчарування та невдачу. Звичайно, ви схуднете, але є досить висока ймовірність, що ви не втримаєтеся. Що стосується харчових звичок і втрати ваги, важливо знайти план, який забезпечує адекватне споживання їжі та якого ви можете дотримуватися надовго", – говорить Сміт.

Їжа перед екраном

"Коли ми їмо перед екраном, це також може призвести до набору ваги. Ми більше зосереджені на екрані перед собою, а не на своїй їжі! Це змушує нас бездумно їсти та не налаштовуватися на сигнали ситості та голоду", – каже Ехсані.

Перехід до нежирної їжі

"Спробуйте стерти думку про те, що вам потрібно вибирати нежирні продукти. Продукти з високим вмістом жиру слід вживати в помірних кількостях. Жир може бути ситним компонентом їжі. А деякі жири, такі як авокадо, оливкова олія та арахісове масло, забезпечать користь для вашого серця", –  зазначає Сміт.

Їсти занадто швидко

"Швидке вживання їжі може призвести до переїдання та збільшення ваги. Вашому мозку потрібно близько 20 хвилин, щоб зареєструвати, що ви ситі, але якщо ви їсте швидше, це може призвести до переїдання", – каже Ехсані.

Дотримання безглютенової дієти

"На жаль, немає абсолютно жодних наукових доказів, які підтверджують дотримання безглютенової дієти для схуднення. Багато з цих продуктів містять значну кількість калорій і жирів", – говорить Сміт.

Надто тривале голодування

"Періодичне голодування стало популярним протягом останніх кількох років як метод схуднення. Однак дозволяючи собі їсти лише протягом встановленого проміжку часу, ви забороняєте собі звертати увагу на внутрішні сигнали голоду. А це погано впливає на організм", – наголошує Ехсані.

Вживання смузі для заміни їжі

"Додавання соків або інших підсолоджених інгредієнтів може збільшити вміст калорій. Оскільки багато інгредієнтів уже частково розщеплені, коктейлі не завжди є найбільш ситним вибором їжі. Ви можете залишитися голодними незабаром після вживання смузі", – додає дієтолог.

Продукти без цукру

"Те, що позначено як "без цукру", не обов’язково означає, що воно не містить калорій. Калорії можуть швидко рости з продуктами, виготовленими з непоживними підсолоджувачами – вони все ще містять інші джерела вуглеводів і жирів", – каже Сміт.

Раніше OBOZ.UA опублікувавсписок продуктів для ефективного схуднення.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader
loader