"Розпізнає" залишки пухлини в мозку: ефективність нової терапії раку 92%
"Розпізнає" залишки пухлини в мозку: ефективність нової терапії раку 92%

"Розпізнає" залишки пухлини в мозку: ефективність нової терапії раку 92%

Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на дослідження, опубліковане в науковому журналі Nature.

Експерти виявили, що нейрохірурги рідко досягають повного видалення пухлини під час хірургічних втручань. Залишки називають "залишковою пухлиною". Ці фрагменти часто залишаються непоміченими, оскільки хірургам важко відрізнити їх від здорової тканини мозку.

Нейрохірург та доктор медичних наук Тодд Холлон каже, що нова технологія покращує лікування пацієнтів, у яких виявили дифузну гліому – злоякісну агресивну пухлину головного мозку.

Суть методу

Значним досягненням у виявленні раку є те, що дослідники вивчають потенціал штучного інтелекту для виявлення залишкових пухлин. Сучасні методи, які використовують лікарі, такі як магнітно-резонансна томографія (МРТ) та флуоресцентні препарати, не є універсальними для всіх типів пухлин. Щоб оцінити ефективність ШІ в цьому контексті, дослідницька група проаналізувала зразки тканин 220 пацієнтів, які перенесли операцію з приводу дифузної гліоми, що охоплює як низько-, так і високозлоякісні варіанти.

Ефективність методу. Цей підхід має на меті підвищити точність виявлення залишкової пухлини, що потенційно покращить результати лікування пацієнтів у майбутньому. І вчені уже мають чим потішити: Fast Glioma виявила і розрахувала, скільки пухлини залишилося із середньою точністю у приблизно 92%.

Перспективи відкриття

Ці результати свідчать, що ШІ-технологія пропустила залишкову пухлину з високим ризиком лише у 3,8% випадків. Натомість з використанням традиційних методів "промахів" було більше – майже 25%.

Значним кроком вперед у хірургічних методиках стала розробка дослідниками моделі, яка використовує штучний інтелект для швидкого виявлення пухлинної інфільтрації з мікроскопічною точністю. Цей інноваційний підхід має на меті суттєво знизити ризик залишення після операції залишкових пухлин. Доктор Шон Херві-Джампер, співавтор дослідження і професор нейрохірургії Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, підкреслив трансформаційний потенціал цієї технології.

Fast Glioma працює швидше та точніше, ніж поточні стандартні методи. Крім того, її можна використовувати для діагностики інших пухлин головного мозку у дітей та дорослих.

Джерело матеріала
loader