Politico: «ПВК Вагнер» вербує новобранців пропагандистькими роликами у Twitter і Facebook
Politico: «ПВК Вагнер» вербує новобранців пропагандистькими роликами у Twitter і Facebook

Politico: «ПВК Вагнер» вербує новобранців пропагандистькими роликами у Twitter і Facebook

Оголошення про вакансії у «Вагнері» публікуються десятками мов і за останні десять місяців набрали майже 120 тисяч переглядів.

Російське воєнізоване угруповання «ПВК Вагнер» використовує соцмережі Twitter і Facebook для вербування медиків, операторів безпілотників та психологів для участі в бойових діях, зокрема в Україні. Про це йдеться у дослідженні видання Politico.

За даними британської групи Logically, що досліджує дезінформацію, оголошення про вакансії в компанії Wagner, найманці якої діють у кількох країнах, за останні 10 місяців набрали майже 120 тисяч переглядів у двох соцмережах.

Дописи публікуються десятками мов, зокрема французькою, в'єтнамською та іспанською. Вони також містять контактні номери телефонів, акаунти в телеграмі і пропозиції зарплат, які дорівнюють близько 2 800 євро на місяць, а також різні пільги, включаючи медичне обслуговування.

В одному з дописів французькою мовою повідомляється, що найманці отримують оплачувані вихідні, медобслуговування, високу платню і можливість працювати по всьому світу.

Хоча дослідники не можуть з цілковитою впевненістю приписати повідомлення Вагнеру, пише Politico, у публікаціях є чіткий слід угруповання.

«Ми лише знаємо, що тут використовується та сама мова, що й у раніше перевірених облікових записах Wagner у телеграмі чи "Вконтакте"», — сказав керівник відділу досліджень Logically Кайл Волтер. За його словами, деякі з цих постів є «справжніми пропагандистськими фільмами».

Politico: «ПВК Вагнер» вербує новобранців пропагандистькими роликами у Twitter і Facebook - Фото 1

У компанії Meta, власниці Facebook, запевняють, що знають про небезпечність групи «Вагнер» і «вона не може бути присутньою» на їхніх платформах. Там додали, що компанія видаляє цей контент, якщо його помічає.

Натомість у Twitter відповіли на запит про коментар автоматичним емодзі.

Нагадаємо, у квітні журналісти американського видання Sunday Times виявили на платформі YouTube відео, що рекламують ПВК «Вагнер», попри те, що санкції проти неї у США були запровадженні 26 січня цього року.

За даними видання, за допомогою цих відео збирали гроші на боєприпаси для «вагнерівців». Також через них закликають аудиторію вступити до групи найманців та поширюють російську пропаганду. Кілька таких відео набрали понад 1 мільйон переглядів.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко звернувся до адміністрації YouTube з проханням заблокувати відео про російську приватну військову компанію «Вагнер». За словами міністра, YouTube відреагував блискавично і видалив відеоролики «Вагнера» і канали, що їх розповсюджували.

Скриншоти: Politico

Теги за темою
Соцмережі Facebook Twitter
Джерело матеріала
loader
loader