ПВК "Вагнер" вербує найманців через Twitter і Facebook: які зарплати обіцяють
ПВК "Вагнер" вербує найманців через Twitter і Facebook: які зарплати обіцяють

ПВК "Вагнер" вербує найманців через Twitter і Facebook: які зарплати обіцяють

Невідомо, наскільки ефективне таке вербування, однак подібна реклама суперечить умовам надання послуг Facebook та Twitter, які забороняють такі матеріали.

ПВК "Вагнер" використовувала соцмережі Twitter та Facebook для вербування найманців на війну проти України, шукаючи у західних країнах медиків, операторів дронів та психологів.

Про це повідомляє видання Politico, яке провело відповідне дослідження.

За даними британської дослідницької групи Logally, за останні 10 місяців оголошення про наймання від ПВК "Вагнер" у Twitter та Facebook набрали близько 120 тис. переглядів.

Дослідники виявили близько 60 дописів, зроблених десятками різних мов, зокрема, французькою, в'єтнамською та іспанською. У повідомленнях мовилося про пошук для "Вагнера" найманців, фахівців з інформаційних технологій, водіїв та медиків. Там були вказані контактні номери телефонів та акаунти у Telegram для зв'язку. Ці номери точно пов'язані приватною компанією та російською військовою розвідкою.

Автори оголошень обіцяли зарплату в розмірі 240 тис. руб. на місяць (близько 2 800 тис. євро), низку пільг, зокрема й медичне обслуговування.

Видання зауважує – невідомо, чи публікували ці оголошення безпосередньо представники "Вагнера", чи прихильники компанії.

"Ми знаємо тільки, що використовується та сама мова, що й раніше перевірені облікові записи "Вагнера" в таких соцмережах, як Telegram або "ВКонтакте", – повідомив керівник відділу досліджень Logally Кайл Волтер.

Фахівці не змогли з’ясувати ефективність такої вербувальної реклами в Мережі. Проте, як наголосили автори матеріалу, "підбурювання до насильства – і пропаганда російських нападів на Україну – майже напевно є порушенням окремих умов надання послуг Facebook і Twitter, які забороняють такі матеріали".

Волтер розповів, що деякі з цих рекламних дописів – справжні пропагандистські фільми, де вказані телефонні номери, "щоб ви могли безпосередньо зв'язатися з представниками групи "Вагнера".

"Оскільки ми продовжуємо розглядати "Вагнер" як все дедалі небезпечнішу загрозу у світі, той факт, що ці повідомлення поширюються в Інтернеті, дуже насторожує", – наголосив керівник відділу досліджень Logally.

Як ситуацію прокоментували у Twitter та Facebook

В адміністрації Twitter на запит журналістів про коментар щодо реклами ПВК "Вагнер" відповіли смайлом у вигляді екскрементів. Видання нагадало, що минулого тижня ця соцмережа вийшла з добровільного кодексу ЄС щодо боротьби з дезінформацією.

У компанії Meta, якій належить Facebook, так відповіли журналістам на прохання про коментар: "Ми визначили групу "Вагнера" як небезпечну організацію, що означає, що вона не може бути присутня на наших платформах".

Представник компанії додав – Meta видаляє контент, що містить "похвалу або суттєву підтримку "Вагнера", коли нам про це стає відомо, включно з повідомленнями, спрямованими на їхнє вербування".

Що вказано в оголошеннях від "Вагнера": деталі

В одному з оголошень французькою мовою майбутнім найманцям "Вагнера" обіцяють "оплачувану відпустку, охорону здоров'я, добре оплачувану роботу та можливість працювати по всьому світу". Там була вказана зарплата в розмірі 240 тис. руб. і "хороша премія за результат".

"Приєднуйтесь до нас зараз, щоб захистити честь Росії та багатополярний світ" – йдеться у ще одному пості французькою мовою у Facebook.

Третій франкомовний допис обіцяв "страхування життя" та роботу в "команді, орієнтованій на ефективність та перемогу".

"Євген Пригожин просто з Бахмута запрошує волонтерів від 22 до 55 років для роботи у ПВК "Вагнер", – було вказано у пості індонезійською мовою.

Автори матеріалу нагадали, що ПВК "Вагнера" та кілька її лідерів потрапили під санкції США та ЄС. У січні Сполучені Штати затаврували групу як транснаціональну злочинну організацію, відповідальну за широкомасштабні порушення прав людини.

Дослідження було проведено у період від середини квітня до 19 травня і включало пости у Facebook і Twitter станом на липень 2022 року. Коли дослідження було завершене, то 58 із 60 повідомлень залишалися активними. Лише два дописи були видалені Facebook після запиту журналістів.

  • "Угруповання "Вагнера" було знищено": боєць ЗСУ розповів про ситуацію на Бахмутському напрямку
  • У Криму Аксьонов вербує собі бійців: розвідка повідомила, чого боїться колаборант
  • Путін почав медійно знищувати Пригожина – Стратком
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader