Олександр Ткаченко
  • Дата народження
    15 червня 1984
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Ткаченко
414

Олександр Ткаченко

Ткаченко Олександр Михайлович: адвокат, народний депутат від “Слуги народу”

Ткаченко Олександр Михайлович — український адвокат, який почав займатися політичною діяльністю. У 2019 році увійшов у парламент від партії “Слуга народу”, а скоро був названий “розчаруванням року”. 

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Олександр Михайлович Ткаченко народився 15 червня 1984 року в місті Конгаз (нині Молдова). 

Сім’я

Ткаченко офіційно не одружений. Дітей не має. Однак, за даними декларації, яку нардеп подав у березні 2021 року, він проживає спільно з Анною Саєнко. Вона працює в Головному управління Національної поліції в місті Києві. 

Старший брат Олександра — Андрій (1980 р.н.) у 2020 році безуспішно балотувався до Одеської обласної ради від партії «Слуга народу». Також Андрій є помічником Олександра в парламенті. Працює на громадських засадах.

Батько Олександра — Михайло Федотович — колишній головний лікар Татарбунарської районної лікарні (нині покійний).

Освіта

Олександр Ткаченко — юрист. Він закінчив Одеську Національну юридичну академію.

Кар’єра

З 2007 до 2016 рік Олександр працював юрисконсультом низки підприємств, керував юридичною компанією. У 2011 році він отримав адвокатське свідоцтво. Ткаченко — співзасновник і юрист ПП «Медфарм груп». У 2016 році став керівним партнером юридичної фірми «Арт де Лекс».

Олександр Ткаченко і парламент

У 2014 році Ткаченко вперше балотувався в парламент. Він був 30-м номером у списку Партії зелених. Однак безуспішно.

Через п'ять років Олександр зміг отримати депутатський мандат Верховної Ради. Ткаченко балотувався від партії «Слуга народу» по 141-му одномандатному округу (місто Білгород-Дністровський, а також Білгород-Дністровський, Татарбунарський і частина Кілійського районів Одеської області).

За адвоката віддали свої голоси 36,84 % (або 24 287) виборців. Найближчий опонент, нардеп Віталій Барвіненко, отримав 19,9 % підтримки.

У Верховній Раді Ткаченко увійшов до складу фракції «Слуга народу» і комітету з питань антикорупційної політики. Також він член міжфракційних об'єднань «БлокчейнФоЮкрейн (Blockchain4Ukrain)», «За Одещину» і «Південь України».

Діяльність останніх років

У березні 2020 року Олександр Ткаченко, усупереч позиції партії “Слуга народу”, виступив проти створення консультативної ради при ТКГ (Тристоронній контактній групі) за участі представників ОРДЛО.

Компромат

Олександр Ткаченко — “розчарування року”

На початку 2020 року видання «Обозреватель» слідом за одеськими медіа назвало нардепа «розчаруванням року». Пробувши на той момент в депутатському кріслі всього чотири місяці, Олександр «відзначився» низкою скандалів. Так, ще тільки будучи кандидатом в депутати, він втік із зустрічі з виборцями, коли ті почали розповідати йому про свої проблеми.

Одеські представники преси писали, що народний обранець лобіює дозвіл на полювання в Дунайському біосферному заповіднику. За даними ЗМІ, тут депутат діє в інтересах єгеря Сергія Іванова, відомого в Кілійському районі, як організатора незаконного полювання для представників влади і криміналітету. Також регіональні медіа підозрюють Ткаченка у зв'язках з кримінальним авторитетом Антімосом Кухілаві, на прізвисько «Антик».

Загадкою для преси залишаються джерела матеріального стану народного обранця, а саме наявність у нього офісу для юрфірми в престижному одеському районі, великі ділянки землі біля Дністровського лиману, два десятки фур і причепів.

Журналісти відзначали, що депутат-мажоритарник не займається питаннями округу, від якого обирався. Ткаченка розкритикували за те, що після перемоги на виборах він відправився не на зустріч з громадою, а у відрядження за океан. Пізніше замість рідної Бессарабії парламентарій відправився до Харкова, де переймався питаннями корупції й значними порушеннями закону в лісовому господарстві Слобожанщини.

Одеські ЗМІ влітку 2020 року помітили, що мільйонер-нардеп Ткаченко та власник квартири в столиці, не погребував взяти гроші в якості компенсації за оренду житла в Києві. За перші пів року народний обранець, за даними журналістів, отримав з бюджету 120 тисяч гривень.

Лобіювання одіозних бізнесменів

У березні 2020 року, як писав “Обозреватель”, Олександр Ткаченко сприяв тому, щоб не звільнили з посади Ігоря Лиманського, скандального колишнього депутата Кілійської райради. На той час Лиманський був на посаді керівника ДП “Центр сертифікації та експертизи насіння і посадкового матеріалу”. Його відсторонили з посади за звинуваченням у масштабному розкраданні. За даними ЗМІ, Ткаченко особисто відправився з Лиманським у Київ, щоб там натиснути на керівника центрального офісу підприємства. 

Нападки на президента

Журналісти з’ясували, що, можливо, Ткаченко на своїй сторінці в Фейсбук залишає коментарі з іншого свого акаунту — вірогідно це Алекс Алекссс, у яких він заступається за самого себе, а також критикує діяльність чинного президента. ЗМІ нагадують, що саме завдяки рейтингу Володимира Зеленського Олександр Ткаченко зміг стати депутатом.

Особливості орієнтації Ткаченка

Ще коли Олександр Ткаченко балотувався в парламент, рейтинг довіри до нього був невисокий. Журналісти писали, що на це могла вплинути також можлива нетрадиційна орієнтація політика наряду з його молодістю й недосвідченістю. 

Нардепа обікрали

Наприкінці січня 2020 року Олександра Ткаченка обікрали. Домушники пробралися у його київську квартиру, підібравши  ключі до замків. Винесли цінні речі невеликих габаритів. Це були ноутбуки, прикраси, серед яких перстні, наручні годинники, булавка у формі тризуба тощо. 

Статки

У березні 2021 року Олександр Ткаченко подав свіжу декларацію. За її даними, нардеп володіє квартирою в Одесі та земельною ділянкою на 943 квадратні метри в області. Крім цього, він орендує квартиру в Києві, дві громадські приймальні в Татарбунарах та Білгород-Дністровському. Жінка, яка проживає спільно з депутатом, Анна Саєнко, орендує у столиці кімнату площею 15 метрів квадратних.

Ткаченко має авто МITSUBISHI OUTLANDER і причіп. Крім цього, він має право безоплатно користуватися Toyota Corolla 2018 року випуску. 

Дохід Олександра Ткаченка за рік склав 1 мільйон 364 тисячі 458 гривень. Крім цього, він має деякі заощадження: 3 мільйони 543 тисячі, з яких більшість він тримає готівкою. У Анни Саєнко є 20 тисяч гривень та 19 тисяч доларів із заощаджень. За рік вона заробила трохи більше, ніж 200 тисяч гривень.

Посилання

Олександр Ткаченко має офіційну та особисту сторінки у мережі Фейсбук.

Згадки про персону