Як сказав міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко в ефірі телемарафону, для українських пацієнтів з'являється додатковий сервіс – електронний рецепт, передає 24 Канал.
Міністр наголосив, що рецептурні препарати мають продаватися і вживатися за рецептом лікаря, але водночас в Україні діє воєнний стан і з 5 травня 2022 року МОЗ дозволило продаж рецептурних ліків без рецепта в разі належного обґрунтування.
"Ми маємо прифронтові території, де ускладнений доступ до меддопомоги. Але з 1 квітня ми просто запроваджуємо додатковий сервіс, який дозволяє спростити можливість отримання рецептурного препарату", –пояснив він.
Хто може видати пацієнту електронний рецепт
Ляшко зауважив, що якщо людина тривалий час вживає рецептурний препарат, їй не потрібно весь час ходити до лікаря. Достатньо зв'язатися зі своїм сімейним лікарем телефоном.
Вона може в дистанційній формі отримати рецепт на цей препарат і погасити його найближчій до місця проживання аптеці,
– сказав він.
За словами Ляшка МОЗ розв'язує 2 питання: доступність та якість і паралельно бореться за безоплатність, розширюючи програму "Доступні ліки" і рекомендує цікавитися у свого лікаря, чи певна група препаратів увійшла до цієї програми.
Ляшко зауважив, що Міністерство охорони здоров'я планувало запровадити електронні рецептина антибіотики з 1 квітня 2022 року. Однак, через повномасштабне вторгнення, цю процедуру відтермінували. У травні того ж року, МОЗ відхилило випуск рецептурних ліків. У серпні, постачання медикаментів стабілізувалося, і тому міністерство почало повністю контролювати процес випуску ліків в різних регіонах.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.