![У МОЗ назвали фейком інформацію про те, що деякі країни можуть не визнавати ту чи іншу вакцину](https://thumbor.my.ua/dywGOGubUsemwUTav6jeJJxLx8g=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F6c5d991d7b546748c523c6ce1b3eaafd.jpg)
У МОЗ назвали фейком інформацію про те, що деякі країни можуть не визнавати ту чи іншу вакцину
Інформація про те, що деякі країни можуть не визнавати ту чи іншу вакцину проти COVID-19, є фейком.
Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я - головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, в коментарі Telegram-каналу верифікованого МОЗ проекту “Коронавірус інфо”.
Ляшко підкреслив, що міжнародне свідоцтво про вакцинацію є дійсним, якщо вакцину, яка використовується, затверджено ВООЗ. Ця норма прописана в міжнародних медико-санітарних правилах, яких дотримуються усі держави-члени ВООЗ.
Ляшко зазначив, що наразі ВООЗ затверджено вакцини виробництва Pfizer/BioNTech (BNT162b2), Moderna (mRNA-1273) та Astra Zeneca/Oxford University;з майданчиками в Індії та Кореї (AZD1222).
“Тому при вакцинації імунобіологічним препаратом Covishield від Astra Zeneca/Oxford University жодних проблем щодо видачі міжнародного свідоцтва про вакцинацію та його подальшого використання не виникатиме”, — наголосив Ляшко.
Раніше Ляшко повідомляв, що Україна планує видавати міжнародне свідоцтво про вакцинацію від COVID-19, його у разі необхідності українці зможуть у вигляді безкоштовної довідки отримати "у два кліки".
Вакцинація проти коронавірусу в Україні: що відомо
Як повідомляв УНІАН, 24 лютого в Україні розпочалася кампанія з вакцинації. Під час першого етапу щеплення отримують медики, які працюють з хворими на COVID-19, бригади швидкої допомоги, співробітники лабораторій, які тестують на COVID-19, мешканці та персонал будинків для людей похилого віку, військовослужбовці, які проходять службу в районі проведення ООС.
В Україні щеплення роблять вакциною CoviShield (AstraZeneca), виробленою в Індії в Інституті сироватки крові за ліцензією. Для повної імунізації людина повинна отримати дві дози з інтервалом у 28 днів.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Вікторія Гордієнко
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)