Экзамен для пациента
Экзамен для пациента

Экзамен для пациента

Чек-лист для подготовки к медицинским анализам

Медицинские анализы — первый шаг к правильному диагнозу и эффективному лечению. И, фактически, к здоровью. Конечно, если это точные медицинские анализы. Но все ли пациенты знают, что достоверность результата — ответственность не только лаборатории?

“Простой” медицинский анализ состоит из трех этапов: преаналитического (который включает подготовку к анализу, процедуру взятия биоматериала и его доставку в лабораторию), аналитического (непосредственно лабораторное исследование) и постаналитического (анализ полученных результатов).

— Лаборатория, со своей стороны, гарантирует качество каждого из этих этапов, — отмечает Ирина Липчак, главный врач клинико-диагностической лаборатории ИНВИТРО. — Весь наш персонал — от отделений забора биоматериала до лабораторного комплекса — имеет высокую квалификацию и четко придерживается современных медицинских стандартов.

В ИНВИТРО для взятия анализов используются вакуумные пробирки, что не просто делает процедуру быстрой и безопасной, но и обеспечивает необходимые условия для хранения и транспортировки биоматериала (кстати, в отделениях ИНВИТРО пациенты могут бесплатно получить вакуумные пробирки и для анализа мочи).

Исследования проводятся на инновационном оборудовании производства США, Швейцарии, Германии, Японии и др., с использованием только оригинальных сертифицированных реагентов от ведущих мировых брендов. Регулярный внешний независимый контроль и система ежедневного внутреннего контроля подтверждают точность наших исследований.

Но мы не можем контролировать, как пациенты придерживаются правил подготовки к медицинским анализам.

Экзамен для пациента - Фото 1
 
 

Почему преаналитический этап настолько важен?

На изменение показателей состояния организма влияют не только внутренние факторы (инфекции, нарушения функций органов и систем), но и факторы, так сказать, внешние: еда, прием лекарств, физические нагрузки, вредные привычки и т. д.

Предлагаем чек-лист основных рекомендаций по подготовке к “экзамену для пациента” — медицинскому анализу.

1. Анализ крови сдается натощак — не менее 8 часов и не более 14 часов голода. Накануне желательно не употреблять жирную и острую пищу.
2. Пить воду перед взятием крови не просто можно, но и важно. Это профилактика образования сгустков, которые делают невозможным качественное исследование крови.
3. Лекарства желательно прекратить принимать за несколько дней до анализа. Если нет такой возможности, сообщите об этом сотрудникам лаборатории перед процедурой.
4. Не употребляйте алкоголь накануне анализа. И не курите минимум за два часа до исследования. Эти вредные привычки влияют на метаболические процессы в организме и изменяют секрецию биологически активных веществ.
5. Не желательно сдавать кровь вскоре после физиотерапевтических процедур или инструментального обследования — эти манипуляции могут вызвать временное изменение некоторых лабораторных параметров. 
6. Время имеет значение! Кровь рекомендуется сдавать утром — с 8 до 11 часов. Для некоторых анализов это критично, учитывая суточные колебания гормональных и биохимических параметров.
7. Физические и эмоциональные нагрузки также могут повлиять на результат анализа. Так что в медицинский офис лучше прийти за 30 минут до процедуры, чтобы отдохнуть и успокоиться перед анализом.

Экзамен для пациента - Фото 2
 
 

Это общие правила, некоторые же исследования требуют дополнительной специальной подготовки. Об этом нужно спросить у врача, который назначил анализы, или медика лаборатории. Информацию об основных требованиях преаналитического этапа также можно посмотреть на сайте ИНВИТРО.

Как видим, точность результата медицинского анализа — ответственность и лаборатории, и пациента. Но есть еще один важный момент, который необходимо учитывать, если подходить к мониторингу своего здоровья осознанно: выбрав лабораторию, гарантирующую качество исследований, не стоит проверять результаты еще где-то, поскольку в разных лабораториях могут использоваться разные методы и единицы измерения, и их сравнение будет некорректным.

Ліцензія МОЗ Серія АЕ №283083, видана 27 лютого 2014р. №148


 

Екзамен для пацієнта

Чек-лист з підготовки до медичних аналізів

Медичні аналізи — перший важливий крок до правильного діагнозу та ефективного лікування. І, фактично, до здоров’я. Звісно, якщо це точні медичні аналізи. Та чи всі пацієнти знають, що достовірність результату дослідження — відповідальність не лише лабораторії?

“Простий” медичний аналіз складається з трьох етапів: преаналітичного (який включає підготовку до аналізу, процедуру взяття біоматеріалу та його доставку в лабораторію), аналітичного (це безпосередньо лабораторне дослідження) та постаналітичного (аналіз отриманих результатів).

— Лабораторія, зі свого боку, гарантує якість кожного з цих етапів, — зазначає Ірина Липчак, головний лікар клініко-діагностичної лабораторії ІНВІТРО. — Весь наш персонал — від відділень забору біоматеріалу до лабораторного комплексу — має високу кваліфікацію та чітко дотримується сучасних медичних стандартів.

В ІНВІТРО для взяття аналізів використовуються вакуумні пробірки, що не просто робить процедуру швидкою та безпечною, а й забезпечує необхідні умови для зберігання і транспортування біоматеріалу (до речі, у відділеннях ІНВІТРО пацієнти можуть безкоштовно отримати вакуумні пробірки і для аналізу сечі).

Дослідження в лабораторії проводяться на інноваційному обладнанні виробництва США, Швейцарії, Німеччини, Японії та ін., з використанням лише оригінальних сертифікованих реагентів від провідних світових брендів. Регулярний зовнішній незалежний контроль та система щоденного внутрішнього контролю підтверджують точність досліджень, які проводить лабораторія ІНВІТРО.

Однак ми, на жаль, не можемо контролювати, як пацієнти дотримуються правил підготовки до медичних аналізів.

Чому преаналітичний етап є настільки важливим?

На зміну показників стану нашого організму впливають не лише внутрішні фактори (інфекції, порушення функцій органів та систем), а й фактори, так би мовити, зовнішні: їжа, прийом ліків, фізичне навантаження, шкідливі звички і т. д.

Пропонуємо чек-лист основних рекомендацій щодо підготовки до “екзамену для пацієнта” — медичного аналізу.

1. Аналіз крові здається натщесерце — не менше 8 годин і не більше 14 годин голоду. Напередодні бажано не вживати жирну та гостру їжу.
2. Пити воду перед взяттям крові не просто можна, а й важливо. Це профілактика утворення згустків, які унеможливлюють якісне дослідження крові.
3. Ліки! Їх бажано припинити приймати за кілька днів до аналізу. Якщо це неможливо, обов’язково повідомте про це співробітників лабораторії перед процедурою.
4. Не вживайте алкоголь напередодні аналізу. Та не куріть щонайменше за дві години до дослідження. Ці шкідливі звички впливають на метаболічні процеси в організмі та змінюють секрецію деяких біологічно активних речовин.
5. Не бажано здавати кров невдовзі після фізіотерапевтичних процедур або інструментального обстеження: ці маніпуляції можуть викликати тимчасову зміну деяких лабораторних параметрів. 
6. Час має значення! Кров рекомендується здавати вранці — з 8 до 11 години. Для деяких аналізів це є критичним, враховуючи добові коливання гормональних та біохімічних параметрів.
7. Фізичне та емоційне навантаження також може вплинути на результат аналізу. Тож до медичного офісу краще прийти за 30 хвилин до процедури, щоб відпочити та заспокоїтись перед аналізом.

Це загальні правила, і вони зовсім не складні. Але деякі дослідження вимагають додаткової спеціальної підготовки. Про яку треба спитати лікаря, що призначив аналізи, або медика лабораторії. Інформацію про певні вимоги преаналітичного етапу також можна подивитися на сайті ІНВІТРО.

Як бачимо, точність результату медичного аналізу — відповідальність і лабораторії, і пацієнта. І є ще один важливий момент, який треба враховувати при свідомому ставленні до моніторингу свого здоров’я: вибравши лабораторію, що гарантує якість досліджень, не варто перевіряти результати ще десь, адже в різних лабораторіях можуть застосовуватися різні методи та одиниці вимірювання, і їх порівняння буде некоректним.

Ліцензія МОЗ Серія АЕ №283083, видана 27 лютого 2014р. №148

Информация предоставлена в порядке ст.10 Конституции Украины и ст. 6 Закона Украины О национальных меньшинствах в Украине
 
Теги по теме
Здоровье Медицина
Источник материала
loader
loader