/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F8def9fd535662cd117855d1b2fcf5bcb.jpg)
Скільки спати, щоб не зашкодити здоров'ю
Згідно з новим оглядом, опублікованим у Medical Xpress, забагато сну, більше 9 годин на добу – може нашкодити не менше, ніж його нестача, передає 24 Канал. Вчені проаналізували результати 79 попередніх досліджень, у яких протягом року чи більше спостерігали за тисячами людей, аби з'ясувати, як тривалість сну впливає на здоров'я і довголіття.
Де межа між користю і ризиком?
Результати вразили дослідників. Вони виявили, що ті, хто спав менше 7 годин, мали на 14% вищий ризик смерті, ніж ті, хто спав 7 – 8 годин. Водночас у тих, хто спав понад 9 годин, ризик був ще більшим – на 34% вищим.
Тобто надмірний сон теж не варто вважати ознакою доброго здоров’я.
У чому може бути причина?
Річ у тім, що тривалий сон не обов'язково є першопричиною проблем. Часто це – симптом уже наявних хронічних хвороб або станів, які виснажують організм. Наприклад, люди з депресією, порушенням обміну речовин, болем або побічними ефектами від ліків можуть спати довше, намагаючись компенсувати погану якість сну.
Крім того, на тривалість сну впливають і поведінкові фактори, як от малорухливий спосіб життя, зайва вага, куріння. Ці фактори теж можуть погіршувати сон, або збільшувати потребу в ньому.
Скільки годин сну насправді потрібно
Норма для дорослих – від 7 до 9 годин. Підлітки потребують більше – 8–10 годин. А ось люди старшого віку, попри поширене уявлення, не потребують більше сну – їхня норма така сама, як і в молодості. Якщо хочеться спати довше – це може бути сигналом, що організму щось не так.

