/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F69%2F0708356fe62371b832427eca3dc9c476.jpg)
Пшениця поступається за прибутковістю іншим культурам, попри зростання цін
Збирання пшениці в Україні просувається повільніше, ніж у попередні роки. Станом на середину липня, намолочено близько 1,2 млн тонн, а середня врожайність становить 2,8–2,9 т/га. Поточні показники формуються переважно за рахунок південних регіонів, які постраждали від погодних умов.
Про це повідомляють в аналітичному департаменті сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в межах ВАР.
«У центральних областях фіксується стабільна врожайність на рівні 4–6 т/га. Найбільші втрати спостерігаються на півдні, зокрема в Дніпропетровській області, де врожаї є нижчими за середні показники», — зазначають аналітики.
У міру підключення до жнив центральних і західних регіонів очікується підвищення середньої врожайності до 3,3–3,5 т/га. Водночас аграрії відзначають ризики, пов’язані з опадами та можливим поширенням грибкових захворювань у західних областях. Це може призвести до зниження вмісту білка та погіршення якісних показників зерна.
Водночас на ринку пшениці вже простежується пожвавлення.
“Минулого тижня ціни на продовольчу пшеницю зросли більш ніж на $1/т, на фуражну — на $4–5/т. У найближчі два тижні вартість третього класу пшениці може сягнути $218–220/т на базисі CPT-порт. Пшениця зберігає потенціал для подальшого зростання. У липні–серпні очікується підвищення цін, а сезонні максимуми традиційно припадають на перші місяці року», — вважають у ПУСК
Експерти додають, що попри зростання цін, пшениця нині поступається за прибутковістю ріпаку та ячменю. Через це частина фермерів утримується від активних продажів, відкладаючи реалізацію зерна на більш пізній період у розрахунку на подальше зміцнення цінової кон’юнктури.
Подальша активність ринку значною мірою залежатиме від темпів збирання врожаю та погодних умов, особливо в західних регіонах країни.

