/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F95dca023f03db420721303489897c896.png)
Ситуація катастрофічна: червонокнижна риба в Україні викликає тривогу в експерта
Підрив Каховської ГЕС мав величезні наслідки
Підрив греблі Каховської ГЕС має величезні наслідки для популяції риби в Україні. Наразі під загрозою опинилось багато червонокнижних видів, серед яких і осетрові.
Про це "Телеграфу" розповіла іхтіологиня Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України Юлія Куцоконь. За її словами, внаслідок підриву Каховської ГЕС осетрові вже можуть з'явитись у річках під Запоріжжям.
"Якщо ми дивимося старі карти, то їхні нерестовища в основному вище Запоріжжя, були на історичних картах. Зараз за Осетровими взагалі в Чорноморському регіоні ситуація катастрофічна, тому що всі види, які потребували нерестових міграцій, з моря в річку на нерест, з річки потім скочувалася молодь в море на нагул", — каже іхтіологиня.
Куцоколь наголошує, що ці види зараз під загрозою зникнення, адже ті річки, в яких вони нерестилися, зарегульовані. Наразі певна частина видів підтримується в Дунаї. Там також є дуже багато природоохоронних програм.
"Євросоюз дає на це купу коштів, але і вони теж, скажімо так, перевипускають частину риб, малька після штучного розмноження. Так, випускають просто потім в річку, чим і наші займалися, наприклад, той же Дніпровський осетровий виробничо-експериментальний завод імені С.Т. Артющика у свій час на Херсонщині, коли ще функціонував. Тобто ми не знаємо, чи взагалі існує те природне відтворення оцих видів, які мусять йти на нерест з моря в річки", — резюмувала іхтіологиня.

