/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F5fa7db6a83bb8e2577e014c11227395e.jpg)
Чому покійника виносять ногами вперед: священник пояснив
Ви дізнаєтеся:
Під час похорону покійника зазвичай виносять з приміщення ногами вперед. Така традиція пов'язана з віруваннями й обрядами, які покликані захистити живих і забезпечити спокій душі померлого. Здавна вважалося, що таким чином покійник не зможе "повернутися" назад додому чи забрати з собою когось із живих.
Про те, чи справді потрібно дотримуватися такої традиції й чи має така прикмета силу, розповів священник Православної церкви України Олексій Філюк.
Він зазначив, що на багатьох похоронах так роблять лише через традицію, яка закріпилася в народі.
"Це традиція, якщо взяти в загальному. Це все просто традиційно так заведено", – пояснив священник.
Водночас він додав, що хворих людей, яких виносять медики на ношах, також несуть по-різному. Тому не можна сказати, нібито мертвих виносять ногами вперед, а живих – головою.
"Якщо, не дай Боже, людина захворіла, то медики швидкої допомоги також і ногами вперед можуть нести, і головою вперед можуть нести, і сидячи – залежно від діагнозу. Але в загальному це традиція", – сказав священник.
Також він зазначив, що також не обов’язково взувати покійника у білі капці.
"Білі капці – то якісь видумки. Я не хоронив нікого з білими капцями", – додав отець Олексій Філюк.
Дивіться відео про те, чому покійника виносять ногами вперед:
Раніше священник сказав, чи можна виносити сміття після заходу сонця. Давня прикмета каже, що після заходу сонця не можна виносити сміття, щоб не накликати біду на себе і свою сім’ю. Священник сказав, чи справді це так.
Також раніше священник здивував відповіддю, чи можна брати дрова з кладовища. У народі здавна вірили, що нічого не можна брати з кладовища, зокрема і дрова. Священник відповів усім, хто притримується такої прикмети.
Вас також може зацікавити:
Про персону: Олексій Філюк
Олексій Петрович Філюк - український священник, громадський активіст, волонтер і блогер. Настоятель храмів Православної церкви України в селах Шушківці та Білозірка на Тернопільщині. Окрім духовної діяльності, отець Олексій займається благодійністю та волонтерством. Виховує трьох усиновлених дітей та активно підтримує Збройні сили України, зокрема, організовуючи збори коштів на дрони. Отець Олексій також веде власний YouTube-канал, де ділиться християнськими піснями та проповідями.

