/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F2df26ba0a6a4d1ae0131ab3572a54b8c.jpg)
Всі прокурори з інвалідністю будуть перевірені — генпрокурор
Руслан Кравченко / © УНІАН
Питання прокурорів зі статусом інвалідностівикликало значний суспільний резонанс і досі не вирішене. У відповідь на це, Генеральний прокурор повідомив про свою позицію щодо цієї ситуації.
Про це повідомив Руслан Кравченко.
Насамперед, важливо розуміти ключові факти:
-
Генпрокурор не має повноважень одноосібно звільняти прокурорів у випадках масового отримання статусу інвалідності.
-
Звільнення прокурорів за таких обставин відбувається на підставі рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП).
Наразі в органах прокуратури залишається 484 прокурори з інвалідністю. З них 41 особа вже подала заяви на звільнення за власним бажанням, і ці заяви були задоволені.
Генеральний прокурор ухвалив рішення направити всіх прокурорів з інвалідністю на розгляд КДКП, за винятком тих, хто має статус:
-
інвалідів дитинства;
-
осіб, що зазнали невідновних втрат для здоров’я;
-
осіб з онкологічними захворюваннями;
-
інвалідів війни.
Таких прокурорів в органах прокуратури 136 осіб, і їх це рішення не стосуватиметься. Отже, на 348 прокурорів чекають рішення дисциплінарної комісії.
Генпрокурор розуміє, що серед них можуть бути особи, чий статус інвалідності буде підтверджено в результаті перевірки. Проте він наголошує, що встановлені факти недоброчесності не повинні підривати авторитет усіх прокурорів, які сумлінно виконують свою роботу.
«Відновлення довіри — це шлях, який має пройти кожен. Без винятків. Без маніпуляцій. Процес запущено. Чекаємо на рішення. І це буде рішення не за емоціями, а за законом», — підкреслив Генеральний прокурор.
Нагадаємо,понад 50 прокурорів Хмельниччинина чолі з обласним прокурором оформили інвалідність. Ймовірно, їм це вдалося зробити через корупційну схему Тетяни Крупи у МСЕК, яку раніше викрили на незаконному збагаченні.
Прокурор Хмельницької областіОлексій Олійник заперечив інформацію про те, що серед його підлеглих «майже усі» оформили інвалідність. За його підрахунками, людей з інвалідністю в обласній прокуратури «лише» трохи більше 20 відсотків.
Натомість розпочалося масштабне службове розслідування в усіх органах прокуратури. Щоб зняти сумніви, вони повинні добровільно пройти повторне обстеження.
Зеленський розлютився через прокурорів з «інвалідністю» — президент скликав РНБО.

