Кравченко Руслан Андрійович: голова Київської ОВА та експрокурор Бучі
Кравченко Руслан Андрійович — підписував звинувачення Януковичу та незаконно відкрив кримінальну справу проти нардепки Олени Шуляк
Біографія
Руслан Андрійович Кравченко народився у 1990 році у місті Сєвєродонецьк Луганської області, Україна.
Освіта
З 1997 по 2005 рік Руслан навчався у 8-й школі міста Сєвєродонецька.
Потім Кравченко два роки був кадетом військового ліцею імені Івана Богуна та п'ять років курсантом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. У 2012 році отримав диплом юриста та звання лейтенанта юстиції.
Сім’я
У 2019 році Руслан одружився з Оленою Шкробанець. Вона уродженка міста Чернівці та очолює відділ переведення управління правової допомоги та екстрадиції Департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу Генерального прокурора.
Дітей Кравченко і Шкробанець не мають.
Тесть Руслана — Ігор Шкробанець (1964 р.н.) — відомий лікар. З початку 2016 року очолює лікувально-організаційне управління Нацаакадемії медичних наук.
Кар'єра
Після випуску з юридичного університету Кравченко кілька місяців був спочатку у розпорядженні Генерального прокурора України, а згодом й військового прокурора.
Із серпня 2012 року він працював у прокуратурі міста Севастополь на посаді старшого прокурора. Коли Росія анексувала Кримський півострів, Руслан переїхав на Західну Україну. Працював у прокуратурах Рівненської та Львівської областей.
Восени 2014 року Руслан перейшов на військову службу. Як співробітник 33-ї військової прокуратури Південного регіону, брав участь у бойових діях в рамках Антитерористичної операції.
Упродовж чотирьох років Кравченко працював у Головній військовій прокуратурі. У 2019 році його було призначено на посаду заступника військового прокурора Центрального регіону. За рік Руслан очолив одне з управлінь у сфері оборонно-промислового комплексу Офісу Генерального прокурора.
Молодий законник брав участь у низці резонансних справ. Зокрема, Руслан керував групою прокурорів у справі проти президента-втікача Януковича.
Весною 2017 року Кравченко підписав звинувачення Януковичу за те, що експрезидент сприяв веденню агресивної війни з боку Російської Федерації.
Того ж року один із московських судів заочно заарештував Руслана та слідчого Вадима Приймачка у зв'язку з кримінальним переслідуванням командувача Чорноморського флоту Росії, адмірала Олександра Вітка.
Також Кравченко брав участь у розслідуванні агресії РФ проти України у 2014 році у Севастополі та у Криму, у справі проти Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва.
У березні 2021 року Кравченко став окружним прокурором у Бучі на Київщині. На цій посаді Руслан зустрів широкомасштабне вторгнення Російської Федерації. На початку 2023 року він був одним із кандидатів на посаду голови Національного антикорупційного бюро.
У квітні також року Президент Зеленський призначив Кравченка керівником Київської обласної військової адміністрації.
Компромат
Під час перевірки кандидатури Кравченка на посаду голови НАБУ з'ясувався один неприємний інцидент.
2019 року Руслан спочатку приватизував службову квартиру, а потім швидко її продав за 816 тисяч гривень. За словами самого прокурора, він чотири роки стояв у черзі на житлову нерухомість. Коли одержав, то вирішив приватизувати, бо власного майна не мав. А потім він знайшов вигідніший варіант. Для його придбання йому потрібні були гроші, і він продав новоприватизовану квартиру.
У квітні 2023 активіст Володимир Бондаренко повідомляв, що роком раніше Кравченко незаконно відкрив кримінальну справу проти нардепа Олени Шуляк. Порушувати справи проти народних обранців може лише голова Офісу Генпрокурора і це підслідність НАБУ. Тобто Руслан у цьому питанні вирішив обійтися без санкції свого начальника.
"Цікаво, що підсвічування справи почалося з сайтів Льовочкіна, які розповсюдили виписки з ЄРДР", — писав Бондаренко. Він також зазначив, що тесть Руслана за одіозного голови Чернівецької області Папієва (зараховують до групи Фірташа-Льовочкіна-Бойка) керував обласним управлінням охорони здоров'я.
Дружина була помічницею ще одного ставленика Фірташа-Льовочкіна — Геннадія Федоряка (за “регіоналів” керував “Чернівцігазом” і був нардепом). Сам Кравченко працював у військовій прокуратурі під керівництвом Анатолія Матіоса, якого теж пов'язують із Льовочкіним.
Декларація
У 2021 році Руслана не мав власного майна. Лише недобудована квартира (52,44 кв.м) у Криму. У 2017 році Кравченко за 124 тисячі придбав автомобіль Mercedes-Benz 250C 2013 року випуску.
Його дружина на окупованому півострові мала два нежитлові приміщення (57 і 52,7 кв.м). Там же Олена користувалася квартирою майже 90 “квадратів”.
2021 року дохід Руслана становив трохи більше мільйона гривень. Його дружина поповнила сімейний бюджет на 867 тисяч гривень. У банках Кравченко та Шкробанець заощаджень не мали. 35 тисяч доларів готівкою було у Руслана, 18 тисяч доларів — мала Олена.
Про поточні доходи голови Київської обласної державної адміністрації воєнної адміністрації дізнатися неможливо. Електронні декларації на сайті Національного агентства запобігання корупції з 2022 року закриті. Зроблено це з метою захисту даних та протистояння кібератакам з боку країни-агресора.