Крупа Тетяна Василівна: очільниця Хмельницького обласного МСЕК та депутатка облради
Крупа Тетяна Василівна — у жовтні 2024 року потрапила у скандал через підозри у незаконному збагаченні та оформленні липових довідок для чоловіків призовного віку
Біографія
Тетяна Василівна Крупа народилася 12 липня 1960 року в селі Скалат Підволочиського району Тернопільської області, Україна
Освіта
Тетяна здобула медичну освіту. Закінчила Тернопільський державний медичний інститут. Також у Крупи є диплом Тернопільського національного економічного університету.
Сім’я
Тетяна одружена з Володимиром Крупою. Він кілька років очолював Державну фінансову інспекцію та Державну аудиторську службу в Хмельницькій області. Тепер займається підприємницькою діяльністю (надання в оренду та експлуатацію власного або орендованого нерухомого майна).
Син - Олександр Крупа. Керівник головного управління Пенсійного фонду в Хмельницькій області. Раніше він був головою Хмельницької районної державної адміністрації. Має кілька фірм.
Кар'єра
У 2008 році Тетяна очолила на посаді головної лікарки Хмельницький обласний центр медико-соціальної експертизи. Її контракт розрахований до 2025 року. Також вона працює в Хмельницькій обласній лікарні. У Тетяни є звання Заслуженого лікаря України.
У 2016 році сімейство Круп заснувало енергетичну компанію ТОВ "Солар-Інвест". За даними аналітичної системи YouControl, вони також співвласники ТОВ "Ленд капітал-2017 "(вирощування зерняткових і кісточкових фруктів).
У 2015 році Тетяна пробувала стати депутаткою обласної ради. Балотувалася від Блоку Петра Порошенка. Однак виборці не підтримали її кандидатури.
Зате через п'ять років їй все ж вдалося посісти місце у Хмельницькій обласній раді. Цього разу Крупа йшла на вибори від іншої президентської партії — "Слуга народу". Вона очолила партійний список, а на мажоритарному окрузі отримала 2613 голосів виборців або 43,90% від квоти.
У VIII скликанні обласної ради Тетяна увійшла до складу фракції "Слуга народу", постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту. Також вона стала членкинею депутатських груп "Медицина Хмельниччини" та "Єдність".
Компромат
Восени 2024 року до Тетяни та її сина Олександра прийшли з обшуками правоохоронці за підозрою в незаконному збагаченні. Крім того, заслужену лікарку запідозрили в оформленнях фейкових інвалідностей чоловікам, які намагалися уникнути призову на військову службу.
Під час обшуків у Круп виявилося готівкою майже шість мільйонів доларів в різних валютах, а також підроблені медичні документи з іменами чоловіків й фіктивними діагнозами. Тетяна намагалася позбутися доказів та викинула через вікно дві сумки, в яких знаходилося півмільйона доларів.
Також виявилося, що Крупа і її син мають величезну кількість нерухомості (в Австрії, Іспанії, Туреччині) і цінного рухомого майна (елітних автомобілів), не зазначеного в декларації.
Після слідчих справ правоохоронці прийняли рішення повідомити матері та сину Крупа підозру у шахрайстві в особливо великих розмірах, недостовірному декларуванні та легалізації майна, отриманого злочинним шляхом. Тетяні та Олександру загрожує до 12 років в'язниці.
Декларація
У вересні 2024 року Тетяна Крупа подала виправлену електронну декларацію про свої доходи за минулий рік. Разом з чоловіком у чиновниці 40 земельних ділянок, 17 житлових будинків, три квартири, три гаражі, дві дачі (недобудовані), приміщення складів (1341,7 кв.м) в Хмельницькій області.
За даними декларації, автомобіль у подружжя Крупа є тільки у Володимира. Влітку 2020 року за два з половиною мільйони гривень він придбав люксовий Porsche Cayenne 2019 року випуску.
У 2023 році Тетяна мала кілька джерел доходу:
- зарплата в обласному центрі медико-соціальної експертизи — 597,3 тисячі гривень;
- зарплата в Хмельницькій обласній лікарні — 61 тисяча;
- дохід від надання майна в оренду — 143,8 тисячі;
- пенсія — 166 тисяч;
- дивіденди — 305 тисяч;
- інші доходи, крім сум грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат від "Хмельницькенергозбуту" — 696,9 тисячі.
Володимир Крупа теж мав кілька джерел доходу:
- надання майна в оренду — 169 тисяч;
- пенсія — 223,7 тисячі;
- дивіденди — 305 тисяч;
- підприємницька діяльність — 140 тисяч;
- інші доходи, крім сум грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат — 2,9 мільйона.
Офіційно в банках Тетяна зберігає майже 96 тисяч гривень і майже п'ять тисяч євро. У Володимира на рахунках 581,9 тисячі гривень, 27,7 тисячі євро і 15,5 тисячі доларів.
Готівкою Крупа задекларувала 15,2 мільйона гривень і 70 тисяч євро, у Володимира — 90 тисяч євро.