Стало відомо, скільки прокурорів з інвалідністю залишилося на посадах
Стало відомо, скільки прокурорів з інвалідністю залишилося на посадах

Стало відомо, скільки прокурорів з інвалідністю залишилося на посадах


Законодавець не передбачив для Генпрокурора повноваження одноосібно звільняти прокурорів, в таких випадках, як масові отримання статусу інвалідності.

Станом на сьогодні в органах прокуратури досі працює 484 прокурори з інвалідністю, 41 – звільнений за власним бажанням. Про це генеральний прокурор Руслан Кравченко у вівторок, 15 липня.

Кравченко прокоментував питання прокурорів із статусом інвалідності, що викликало широкий суспільний резонанс та досі не має остаточного вирішення.

“Наразі в органах прокуратури залишилось 484 прокурори з інвалідністю: 41 особа подала заяви на звільнення за власним бажанням. Я їх задовольнив”, – написав він.

З них 136 мають особливі статуси, такі як інваліди дитинства, особи з невідновними втратами здоров’я, онкохворі та інваліди війни.

Для решти 348 осіб вже розпочали розгляд у дисциплінарній комісії.

За словами Кравченка, закон не надає йому повноважень одноосібно звільняти прокурорів у випадках масового отримання статусу інвалідності. Звільнення можуть відбуватися лише за рішенням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП).

Втім зауважив, що процес відновлення довіри в прокуратурі має відбуватися виключно в правовому полі, без емоцій і маніпуляцій, і що встановлені факти недоброчесності не повинні знецінювати роботу сумлінних прокурорів.

Додамо, раніше стало відомо, що Міністерство охорони здоровʼя скасувало 74 інвалідності з 526 прокурорів, які їх мають. Однак Офіс генерального прокурора не звільнив жодного з цих прокурорів.

Нагадаємо, двох прокурорів та двох медиків МСЕК підозрюють у шахрайстві з отриманням інвалідності. Це призвело до незаконного заволодіння пенсійними виплатами на суму понад 1,4 млн грн.



Теги за темою
Україна Прокуратура прокурор
Джерело матеріала
loader
loader