Україна проведе фармацевтичний воркшоп на конференції з відновлення в Римі
Україна проведе фармацевтичний воркшоп на конференції з відновлення в Римі

Україна проведе фармацевтичний воркшоп на конференції з відновлення в Римі

Україна під час Ukraine recovery Conference 2025, яка відбудеться в Римі, проведе фармацевтичний воркшоп.

Про це на брифінгу повідомила заступниця міністра охорони здоровʼя Марина Слободніченко, передає Укрінформ.

"Найперше, це, звісно, висвітлення можливостей України. Ми хочемо підсвітити наші спроможності в досягненні результатів, ... яких вимагає Європейський Союз. Друге, ми хочемо, щоб в рамках воркшопу ми почали адвокатувати важливість створення стратегічного партнерства", - сказала Слободніченко.

За її словами, після воркшопу буде підписаний меморандум між бізнес-асоціаціями і Міністерством охорони здоров'я. Цей документ покликаний до створення стратегічних партнерств.

"І на такі стратегічні партнерства, на ті інновації, які вони можуть започаткувати у виробництві ліків, Європейська комісія планує закладати фінансування", - зауважила Слободніченко.

Як додала заступниця міністра, третя мета - визначити, за рахунок яких фінансових інструментів можливе впровадження в Україні інновацій у сфері фармацевтики, які партнерства можливі з іноземними компаніями і що для забезпечення цих партнерств має зробити держава.

За її словами, Україна на сьогодні має такі інструменти, як фінансові програми European Health, Європейський рік навичок, де на інновації, на дослідження виділяються кошти. "І ось власне платформа для того, щоб зрозуміти, як можна запроваджувати такі партнерства", - сказала Слободніченко.

Вона зауважила, що в Україні діє понад 120 фармацевтичних заводів, 37 найменувань зі списку критичних ліків Україна виробляє самостійно, замкнутим циклом, не закуповуючи сировину за кордоном.

"Сусідні країни десь приблизно таку саму кількість найменувань виробляють зі списку критичних ліків, яких потребує на сьогодні Європейський Союз. Це досить хороший показник, але ми можемо на цьому не зупинятися. Ми можемо говорити про масштабування. Власне, цього би хотілося досягнути за результатами воркшопу", - акцентувала Слободніченко.

Як повідомляв Укрінформ, Україна та Польщаобмінюватимуться даними щодо інфекційних захворювань та епіднагляду.

Джерело матеріала
loader
loader