/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fda4063bab1f112665b4ac1c205bd1501.jpg)
Слідство не виявило ознак підготовки до вчинення злочинів проти мера Дніпра - МВС
Як передає Укрінформ, про це ідеться в офіційній позиції МВС щодо заяв Філатова.
У міністерстві зазначили, що вважають "неприпустимим використання чутливих тем, пов’язаних із безпекою громадян, для створення маніпуляцій, провокацій та використання у власних політичних цілях".
У МВС наголосили, що факти залишаються незмінними і перевіреними слідством Національної поліції України та прокурорами у кримінальному провадженні щодо вбивства мовознавиці Ірини Фаріон. Зокрема на момент першого брифінгу щодо затримання підозрюваного у вбивстві в липні 2024 року імʼя Філатова не фігурувало в матеріалах провадження.
Також в МВСпідкреслили, що єдина зафіксована на той час активність підозрюваного стосувалася окремих публічних осіб, зокрема згадуваного під час брифінгу народного депутата, на якого була зібрана інформація про місце проживання та членів сімʼї.
Інформація про введення підозрюваним у пошукових системах прізвища Філатова була встановлена пізніше - вже під час поглибленого аналізу його цифрових слідів під час подальших процесуальних дій.
"В результаті всебічного опрацювання отриманої інформації слідство Національної поліції не виявило жодних ознак підготовки до вчинення злочинів відносно зазначеної особи. Відсутні будь-які матеріали, які б свідчили про реальну загрозу його життю чи здоров’ю", - заявили в міністерстві.
У МВС наголосили, що Нацполіція діє виключно у правовому полі і спирається на факти, отримані в межах досудового розслідування та закликали окремих політиків утриматися від поширення суб’єктивних оцінок, які можуть дезінформувати суспільство і створювати ілюзію "подвійних стандартів", яких насправді не існує. Єдиним стандартом, на який опирається слідство Нацполіції, є закон.
МВС та Нацполіція залишаються відкритими до комунікації, але категорично засуджують спроби тиску на слідство або маніпулювання громадською думкою з використанням безпекових питань.
Як повідомляв у Фейсбуці мер Дніпра Борис Філатов, він звернувся до міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка з вимогою пояснити, чому правоохоронці не попередили його про підготовку потенційного замаху.
За словами Філатова, "у багатьох ЗМІ зʼявилася новина про те, що під час засідання Шевченківського районного суду Львова, де розглядається кримінальне провадження відносно підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон, було зʼясовано, що в хмарному сховищі телефона ймовірного злочинця Зінченка є записи про знаходження там PDF-файлів із досьє не лише на загиблу, а й ще на низку людей".
Як зауважив Філатова, до списку громадян України, котрі підлягали фізичному знищенню, було внесене і його прізвище.
Також мер Дніпра у Фейсбуці вдруге звернувся до Клименка, якого звинуватив в ігноруванні його попереднього звернення.
Як повідомляв Укрінформ, замах на Фаріон був скоєний 19 липня 2024 року у Львові - чоловік вистрілив у неї і втік. Невдовзі вона померла у лікарні.
25 липня 2024 року ймовірного підозрюваного в убивстві затримали у Дніпрі. Галицький райсуд Львова 26 липня обрав запобіжний захід жителю Дніпра В'ячеславу Зінченку у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
26 грудня 2024 року в Офісі генерального прокурора повідомили, що фігуранту у справі про вбивство Фаріон змінено кваліфікацію злочину на умисне вбивство, пов'язане з виконанням громадського обов'язку, з мотивів національної нетерпимості, та незаконне поводження зі зброєю.
26 червня 2025 року в суді дослідили вміст мобільного телефона Зінченка. Там знайшли спотворені фото Фаріон, скриншот карт Львова, фото зброї, обговорення купівлі пістолета, картинки з нацистською і російською символікою тощо.
За даними ЗМІ, у хмарному сховищі, яким користувався Зінченко, знайшли PDF-файл з назвою "Фаріон Ірина Дмитрівна", створений 6 березня 2024 року. Також були виявлені досьє на Борисла Філатова, Сергія Стерненка і Геннадія Корбана.

