Ірина Фаріон
  • Дата народження
    29 квітня 1964
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Ірина Фаріон
51

Ірина Фаріон

Ірина Фаріон - Фото 1

Український філолог, політичний і громадський діяч. Доктор філологічних наук. Член Всеукраїнського об'єднання «Свобода». Вбита 19 липня 2024 року

  1. Біографія
  2. Кар'єра
  3. Досягнення
  4. Чутки і скандали
  5. Статки і джерела доходів
  6. Особисте життя і сім'я

Біографія

Фаріон Ірина Дмитрівна народилася 29 квітня 1964 року у Львові. За освітою – філолог. Кандидат наук (1996), доктор наук (2015).

Кар'єра

Після закінчення Львівського державного університету, залишилася в ньому працювати лаборантом.

Зараз викладає українську мову в Національному університеті «Львівська політехніка».

Ірина Фаріон протягом 6 років (1998-2004) була головою мовної комісії «Просвіти» у «Львівській політехніці», організатором щорічного культурно-мистецького конкурсу серед студентів та учнів «Мова − твого життя основа».

Ірина Фаріон - Фото 2

Досягнення

Політикою вирішила зайнятися в 2005 році, коли стала членом ВО «Свобода». Протягом двох наступних років двічі невдало балотувалася до українського парламенту від цієї політичної сили. Однак також двічі її обирали до обласної ради Львова (2006, 2010).

Народним депутатом Ірині Фаріон вдалося стати тільки в 2012 році, коли вона балотувалася по одномандатному округу. У Верховній Раді займалася питаннями науки і освіти. Але через два роки політику довелося скласти депутатські повноваження. На перевиборах 2014 року на тій же ділянці, на якій вона перемогла, Фаріон посіла лише третє місце.

Ірина Фаріон автор 4 монографій і 200 наукових статей з філології та історії.

Увечері 19 липня 2024 року на Фаріон було скоєно напад. З вогнепальним пораненням у голову вона була доставлена ​​до однієї з львівських лікарень. Однак урятувати її не вдалося. Вона померла на 60 році життя і була похована на Личаківському цвинтарі.

Через п'ять днів після смерті Ірини у місті Дніпро за підозрою у нападі та вбивстві було затримано 18-річного місцевого жителя В'ячеслава Зінченка. Як запобіжний захід на час слідства його помістили в СІЗО. Сам підозрюваний свою причетність до злочину не визнає.

Слідство розглядає кілька мотивів убивства, включаючи громадську/політичну діяльність та особисту ворожість. Також слідчі не виключають у вбивстві "російський слід".

Чутки і скандали

Ірина Фаріон одна з найскандальніших політиків сучасної України. Прославилася своєю непримиренною боротьбою з російською мовою. Кілька разів на неї подавали до суду за образи.

Одним із найперших скандалів з Іриною Фаріон стало відео з львівського дитячого садка, де вона вичитує дітей за використання російських імен (Маша і Ваня). Тоді батьки дітей подавали на Фаріон до суду.

Неодноразово закликала насильно вчити всіх українців розмовляти українською мовою. Ті ж, хто відмовляється вчити мову, зобов'язані нести кримінальну відповідальність.

Незважаючи на радикальну позицію по відношенню до російської мови, за радянських часів Ірина Фаріон була активісткою комсомолу і вела гурток марксистсько-ленінської естетики. Два роки перебувала у лавах КПРС. Довгий час відмовлялася визнати, що входила до комуністичній партії. Але після пред'явлення документів про її причетність до ВЛКСМ і КПРС, відповіла, що вступила в ці організації для того, щоб займатися підривною діяльністю зсередини.

Ірина Фаріон - Фото 3

Статки і джерела доходів

Ірина Фаріон востаннє подавала декларацію за 2013 рік. Головним джерелом доходу була зарплата у Верховній Раді. Вона склала майже 240 тисяч.

Живе Фаріон в невеликій квартирі (48, 5 кв. м) у Львові.

Особисте життя і сім'я

Батько політикині працював на Львівському заводі газової апаратури, мати була вчителькою, а потім співробітницею бібліотеки.
Ірина Фаріон у розлученні. Про її ексчоловіка відомо небагато. Він народився в 1967 році, звуть його Остап Семчишин. На нього було заведено кілька кримінальних справ за шахрайство. У екснардепки є дочка. Софія народилася в 1989 році.

Згадки про персону