Філатов Борис Альбертович: адвокатура, журналістські розслідування та бійки
Відразу після закінчення університету він працював юрисконсультом на різних підприємствах та викладав цивільне право в Академії митної служби України. У 2000 році Борис Філатов отримав свідоцтво на право займатися адвокатською діяльністю. Через кілька місяців відкрив власну адвокатську фірму. Філатов займався досить гучними судовими процесами. Часто відстоював інтереси Ігоря Коломойського. Саме тому ЗМІ називали Бориса Філатова адвокатом групи «Приват» українського олігарха, про це повідомляє Політека.
Журналістика
У 2005 році Борис Альбертович кардинально змінює своє заняття – з адвокатури переходить у журналістику. Філатов стає автором і ведучим телевізійної програми «Губернські хроніки» на регіональному «9 каналі», який також пов’язували з групою «Приват» Коломойського. У рамках програми журналісти проводили гучні розслідування професійної і громадської діяльності українських чиновників та політиків. Під час передвиборної кампанії 2006 року «9 канал» навіть позбавили ліцензії на мовлення за судовим позовом партії «Віче». Їх обурило те, що Філатов у своїй програмі назвав партію «продуктом одноразового використання».
Поки Борис Філатов вів журналістські розслідування, його адвокатський бізнес успішно розвивався. Зокрема, доходи за 2005 рік дозволили йому увійти в список офіційних доларових мільйонерів.
У 2010 році Філатов перейшов на Дніпропетровський обласний державний телеканал «51 канал», де почав вести передачу «Губернські прогнози». З «9 каналом» він мав суперечку щодо авторських прав на «Губернські хроніки». Канал навіть намагався відновити програму в ефірі з іншим ведучим. Однак обидві спроби були невдалими.
Після переходу Бориса Філатова на «51 канал» українські політики почали звинувачувати його в політичній кон’юнктурі. Нардеп Святослав Олійник заявляв, що Філатов працює на «Партію регіонів». Проте Борис Альбертович свій перехід пояснював тим, що проект «Губернські хроніки» себе вичерпав і він більше не має бажання критикувати владу. До того ж на той момент Філатов перебував у дружніх стосунках із новим губернатором Дніпропетровщини Олександром Вілкулом.
Політика
У політику Філатов потрапив у 2014 році. Після призначення Ігоря Коломойського губернатором Дніпропетровської області, Борис Альбертович отримав посаду його заступника.
На позачергових парламентських виборах того року Борис Філатов став народним депутатом України. Він пройшов до Верховної Ради як самовисуванець. 26 листопада Філатов написав заяву на вступ до фракції «Блок Петра Порошенка», але наступного ж дня звідти вийшов. Причиною стало те, що його не пустили на засідання фракції.
У парламенті Борис Альбертович очолював спеціальну комісію з питань приватизації.
24 листопада 2015 року Борис Філатов написав заяву про складення повноважень нардепа, однак Верховна Рада його заяву не підтримала. Депутатського мандату Філатова позбавили лише через місяць.
Мер Дніпра
Восени 2015 року Борис Філатов балотувався на посаду міського голови Дніпра від партії «УКРОП». У першому турі місцевих виборів він посів друге місце, а вже в другому – переміг, набравши понад 52% голосів виборців.
Під час складення Борисом Філатовим присяги міського голови 43 із 64 депутатів Дніпропетровської міської ради вийшли із сесійної зали на знак протесту проти фальсифікацій і підкупу виборців, які, на їхню думку, мали місце в ході виборів. Тоді Філатов наголосив, що дав присягу без відхилень від чинного законодавства. Стверджував, що відразу після завершення виборів до місцевих органів влади були спроби розхитати роботу Дніпропетровської міськради, однак ситуацію вдалося владнати.
Борис Філатов не підтримував перейменування Дніпропетровська на Дніпро, яке відбулося у травні 2016 року в рамках декомунізації. Він стверджував, що це не на часі, навіть попросив спікера Верховної Ради Андрія Парубія не підписувати відповідний документ.
У квітні цього року мер Борис Філатов, його заступник Михайло Лисенко та представник одного з ОСББ Сергій Варфоломій побилися в будівлі виконавчого комітету та міської ради в Дніпрі. Конфлікт стався під час обговорення міської програми підтримки ОСББ. Варфоломій звинуватив мера в корупції, після чого Лисенко вдарив його по обличчю. Згодом у бійку втрутився і Філатов. У результаті Варфоломію знадобилася допомога лікарів швидкої. Активіст стверджував, що у нього забрали телефон, за допомогою якого він намагався фіксувати те, що відбувається.
У листопаді 2016 року Борис Філатов написав заяву в прокуратуру на Катерину Збарську – депутатку міськради та активістку «Громадської сили», дружину офіцера АТО, яка розкритикувала його за корупцію та неефективне управління. Вночі в неї провели обшуки.
Біографія
Дата народження: 7 березня 1972 року
Місце народження: м. Дніпро
Освіта
1993 – Дніпровський державний університет, спеціальності «Історія та суспільствознавство» та «Правознавство».
1997 – захистив кандидатську дисертацію в Одеській національній юридичній академії.
Кар’єра
1993-2000 – юрисконсульт у підприємствах різних форм власності та викладач цивільного права в Академії митної служби України.
2000-2005 – займався адвокатською діяльністю.
2005-2010 – автор і ведучий телепрограми «Губернські хроніки».
2010-2012 – автор і ведучий телепрограми «Губернські прогнози» на Дніпропетровській обласній державній телерадіокомпанії.
Березень-листопад 2014 року – заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації.
2014-2015 – народний депутат Верховної Ради VIII скликання.
Із 19 листопада 2015 року – міський голова Дніпра.