/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F059a04fdddecd1d1a0f633afea6f8751.jpg)
Польські розробники представили новітню зенітну гармату ARM-28
Польська компанія WB Group представила на виставці DEFEA 2025 в Афінах модернізований варіант зенітної гармати ЗУ-23−2, який отримав назву ARM-28. Комплекс, що походить із радянських часів і все ще широко використовується у багатьох країнах, зазнав глибокого оновлення, що дозволяє зменшити чисельність обслужного персоналу та забезпечити напівавтоматичне чи дистанційне управління.
До складу комплекту модернізації входять електронний блок управління, електроприводи горизонтального та вертикального наведення з можливістю ручного дублювання, пульт керування, джойстик, обертовий електричний контакт, автономне джерело живлення та дротові з'єднання для модульної інтеграції. Нова конфігурація дозволяє працювати у трьох режимах — ручному, напівавтоматичному та автоматичному, з поворотом у горизонтальній площині без обмежень і кутами наведення від -10° до +90°.
Ключовим елементом є сучасний оптико-електронний приціл, який замінює застарілий 2С27. Він забезпечує тепловізійну здатність у діапазоні 8−14 мкм, чутливість ≤80 мК, дво- та чотириразове оптичне збільшення та виявлення цілей у складних умовах: на відстані до 700 м для піхоти, до 2000 м для легкових автомобілів і до 4000 м для гелікоптерів.
Система ARM-28 сумісна зі стандартними снарядами OFZ, OFZT та підкаліберними бронебійно-трасувальними типу APDS-T. Керування ведеться централізовано через електронний модуль з опцією програмування зон, у яких заборонено стрільбу. Максимальні кутові швидкості становлять 0,7 рад/с по вертикалі та 1,2 рад/с по горизонталі, при цьому система функціонує при температурах від -30°C до +50°C і може працювати автономно до 17 годин.
Розробка, створена дочірньою компанією AREX Sp. z o.o., дозволяє суттєво продовжити термін служби старої зброї, забезпечуючи її інтеграцію в сучасні командно керовані та сенсорні мережі. ARM-28 має всі шанси стати ефективним рішенням для країн, що прагнуть оновити наявні системи ППО ближньої дії з мінімальними витратами та максимальною адаптацією до сучасних вимог.
