Повноцінний сон уночі допоможе забезпечити вірусне правило 10-3-2-1-0: ось як це працює
Повноцінний сон уночі допоможе забезпечити вірусне правило 10-3-2-1-0: ось як це працює

Повноцінний сон уночі допоможе забезпечити вірусне правило 10-3-2-1-0: ось як це працює

Це один із найкращих кроків, які ви можете зробити до справжнього відпочинку. 24 Каналзавдяки GQ розповідає докладніше.

Що таке правило 10-3-2-1-1-0 і як воно працює для гарного сну

У сучасному динамічному та напруженому світі проблеми зі сном стають все більш поширеними. Мільйони людей не можуть легко заснути вночі та прокидаються виснаженими, що призводить до купи проблем з фізичним та психічним здоров'ям.

Наука каже, що ми маємо спати 7 – 8 годин щоночі, але це не означає, що можна просто лежати в ліжкуз заплющеними очима. Ми маємо дійсно спати, пройти всі стадії сну і відчути відновлювальний момент для мозку і всього організму. Для цього багато експертів розробляли методи, поради та правила. Одним із них є правило 10-3-2-1-1-0.

Але – щоб добре спати, у вас повинен бути фіксований графік на кожен день, щоб ваше тіло і розум сформували звичку спати в певний час. Тобто дуже важливо, щоб ви засинали й прокидалися в один і той самий час. І щойно ви встановите такий графік, застосовуйте правило 10-3-2-1-0 – воно допоможе вам засинати тоді, коли ви хочете, мати якісний сон і не прокидатися серед ночі.

Правило 10-3-2-1-0 зараз є вірусним у соцмережах, і не дивно – воно справді добре працює / Фото vk-studio@vecteezy

Правило 10-3-2-1-0 зараз стало вірусним у соціальних мережах, але створила його докторка Джесс Андраде – на основі простих звичок, дієвість яких підтверджена науковими дослідженнями. Отже, як це працює:

  • Ви повинні припинити вживати кофеїн за 10 годин до сну, бо він може впливати на ваш режим сну й ускладнювати засинання. Бажано кофеїн зарезервувати на ранок.
  • Припиніть їсти та вживати алкоголь приблизно за 3 години до сну. Кілька досліджень показали, що люди, які їдять дуже близько до сну, частіше прокидаються вночі.
  • Перестаньте працювати за 2 години до сну. Не працюйте допізна, оскільки робота стимулює ваш мозок і тримає його в напрузі, не даючи можливості розслабитися і відпочити.
  • Вимикайте екрани за 1 годину до сну. Це стосується телевізорів, комп'ютерів і телефонів, оскільки вони можуть впливати на ваш добовий ритм і вироблення мелатоніну, ускладнюючи засинання.
  • Натискайте кнопку повтору на будильнику вранці 0 разів. Установлення декількох будильників і натискання повтору погано впливає на якість вашого сну та цикли сну.

Крім того, вам слід практикувати гігієну сну – спати в темній і прохолодній кімнаті, уникати шуму, розслаблятися і мати ритуал перед сном, формуючи зручності. І використовуйте своє ліжко тільки для сну і сексу.

Джерело матеріала
loader
loader