2 травня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
2 травня: яке сьогодні свято, традиції та заборони

2 травня: яке сьогодні свято, традиції та заборони

2 травня відзначається Всесвітній день тунця, неофіційний Міжнародний день Гаррі Поттера. Віряни вшановують перенесення мощей князів Бориса і Гліба, пам’ять святителя Афанасія Великого, архієпископа Олександрійського; мучеників Єспера і Зої та їхніх дітей Киріака і Феодула.

Всесвітній день тунця

2 травня: яке сьогодні свято, традиції та заборони фото 1

Тунець може досягати у вазі понад 680 кг, в довжині понад 4,5 метра. Раніше тунця не сприймали як рибу. Колір м’яса у тунця не блідий, як у всіх риб, а яскраво-червоний, як у яловичини. Цим незвичайним забарвленням тунець зобов’язаний виробляємому міоглобіну – речовині, яка виробляється в м’язах для того, щоб організм міг витримувати високі навантаження. Він і забарвлює м’якоть тунця в червоний колір. Оскільки тунець рухається багато і швидко, то і міоглобіну виробляється в його організмі в рази більше, ніж у інших риб.

У тунці дуже багато корисних речовин, наприклад, найбільша кількість білка міститься саме в ньому, до 22-26%. Крім цього, риба багата вітамінами, макро- і мікроелементами. В тунці характерна підвищена присутність фолієвої кислоти, поліненасичених жирних кислот омега-3 і омега-6. Тунець вважається одним з кращих натуральних джерел фосфору, кальцію і вітаміну D. 

З огляду на ці факти, Генеральна Асамблея ООН на своєму 55-му пленарному засіданні 7 грудня 2016 року, прийняла резолюцію A/RES/71/124 і пропонує всім державам-членам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй, інших міжнародним і регіональним організаціям і громадянському суспільству, включаючи неурядові організації, належним чином відзначати Всесвітній день тунця, який проголосила відзначати 2 травня. Це рекомендується робити відповідно до національних пріоритетів, щоб підвищувати обізнаність про цінності тунця, про загрози, з якими стикаються тунцеві популяції, і про економічні та соціальні переваги сталого управління тунцевим запасами, а також ділитися передовими напрацюваннями у цій сфері.

Міжнародний день Гаррі Поттера

2 травня у світі відзначають Міжнародний день Гаррі Поттера, присвячений герою відомих книг англійської письменниці Джоан Роулінг та серії одноіменних фільмів – хлопчику зі шрамом, який став видатним чаклуном та переміг Темного Лорда Волдеморта.

В останній книзі саги «Гаррі Поттер та смертельні реліквії» вказано, що битва за Гоґвортс, відбувалася 2 травня 1998 року. Саме цього дня Гаррі Поттер переміг свого противника – Темного лорда Волдеморта. У книгах це був день, коли «світ нарешті зміг повернутися до нормального життя».

2 травня: яке сьогодні свято, традиції та заборони фото 2
фото з відкритих джерел

Офіційного способу відсвяткувати Міжнародний день Гаррі Поттера немає, фани самі визначають як це робити. Проте багато людей відзначають цей день, влаштовуючи марафон з перегляду всіх вісьмох фільмів про Гаррі Поттера поспіль. Дехто перечитує улюблену книжку про хлопчика-чарівника.

Що сьогодні за церковне свято

2 травня у церковному календарі – день перенесення мощей князів Бориса і Гліба. Вони були синами князя Володимира Великого. Їх підступно вбили під час боротьби за княжий престол найманці їхнього старшого брата Ярослава. Нетлінні мощі святих були перенесені до Борисоглібського храму, що побудували в Вишгороді.

Що не можна робити 2 травня

  • Не можна нікому розповідати про свої сни.
  • Не варто робити так, щоб цього дня був порожний гаманець.
  • Після заходу сонця заборонено перераховувати гроші.

Народні прикмети і традиції 

  • Вітряна і холодна погода – до такого ж літа;
  • на черемсі з'явилися квіти – чекайте на похолодання;
  • на заході сонце яскраве – влітку буде мало дощів;
  • почути вночі, як співає соловей – погода буде сонячною;
  • каркає ворона біля дому – до неприємностей.

Пам’ятні події 2 травня

  • 1312 рік – Папа Римський Климент V передає майно тамплієрів Ордену госпітальєрів;
  • 1611 рік – опубліковують першу офіційно санкціоновану англомовну версію Біблії – «Біблію короля Якова»;
  • 1668 рік – Перший Аахенський мир, що укладають між Францією й Іспанією;
  • 1817 рік – в Одесі засновують Рішельєвський ліцей;
  • 1848 рік – у Львові створюють першу українську політичну організацію – Головну Руську Раду;
  • 1892 рік – перші два трамвайні вагони з електродвигунами прибули до Києва;
  • 1945 рік – командувач оборони Берліна Гельмут Вейдлінг підписує наказ про капітуляцію;
  • 1980 рік – з візиту до столиці Заїру Кіншасу починається перша в історії Ватикану поїздка папи римського (Івана Павла II) до Африки;
  • 1986 рік – перемігши «Атлетіко (Мадрид)» 3:0, «Динамо (Київ)» отримує Кубок Кубків 1985/86;
  • 2011 рік – за твердженням адміністрації США, цієї ночі в ході таємної операції американського спецназу, проведеної в місті Абботтабад (Пакистан), убивають Осама бен Ладена;
  • 2014 рік – внаслідок нападу проросійських активістів на проукраїнський марш в Одесі та пожежі в одеському Будинку профспілок гине 48 людей.

Іменини

День ангела сьогодні святкують Афанасій, Борис, Гліб, Зоя, Михайло, Роман, Давид.

Джерело матеріала
loader
loader