МОЗ готує списки для розбронювання медиків на запит Медсил. Як це буде?
МОЗ готує списки для розбронювання медиків на запит Медсил. Як це буде?

МОЗ готує списки для розбронювання медиків на запит Медсил. Як це буде?

МОЗ готує списки для розбронювання медиків на запит Медсил. Як це буде?

ZN.UA вже надіслало запит у відомство. 

Учора МОЗ за участі очільника відомства Віктора Ляшка провело робочу зустріч з керівниками департаментів охорони здоров’я обласних адміністрацій. Однією з ключових тем заходу стало розбронювання медичних працівників. Пресслужба міністерства зазначає, що механізм розбронювання розроблено для забезпечення потреб ЗСУ та сектору оборони фахівцями, в яких є необхідність. 

"Наразі МОЗ отримало відповідний запит від Міноборони та Командування Медичних сил ЗСУ. Фахівці МОЗ у координації з департаментами охорони здоров’я проводять консультації, аби сформувати списки для розбронювання", — сказано у повідомленні міністерства. 

На фронті дійсно не вистачає лікарів. У бойових бригадах весь час був некомплект потрібних медиків. Проте, Постановою від 14.01.2025 №36 "Деякі питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час" Кабмін дозволив у повному обсязі бронювати медичних працівників закладів державної та комунальної форм власності. Щоправда, передбачивши при потребі можливість розбронювання.

Зараз, схоже, таку потребу Командування Медичних сил усвідомило, надіславши запит МОЗ, в якому, за деякими даними, мова йде про 2000 медиків. Звідки взялась ця цифра і саме такий перелік медичних спеціальностей — наразі незрозуміло. Ще недавно начмеди бойових бригад заявляли, що "…наразі ніхто в країні не розуміє, скільки та які саме медики необхідні в армії: анестезіологи, хірурги, терапевти, рентгенологи чи фтизіатри".

Лікарі Одеської області повідомляють, що на вчорашній селекторній нараді по області йшлося про розбронювання 92 лікарів — хірургів, анестезіологів, сімейних лікарів, терапевтів. Та відсутність зрозумілого й чіткого механізму, критеріїв розбронювання, розподілу по областях і лікарнях несуть ризики керування процесом в ручному режимі, коли розбронюванню передусім підлягатимуть ті, хто комусь чимось не догодив.

ZN.UA надіслало запит в МОЗ щодо того, яка кількість медиків підлягатиме розбронюванню, на які медичні спеціальності, яким буде розподіл по областях та лікарнях, за якими критеріями й за яким механізмом здійснюватиметься розбронювання медиків? Чекаємо відповідей.

Як виглядає робота медиків у зоні війни та як військо шукає фахівців — у статті "Бронювання медиків чи допомога фронту: дилема мобілізації фахівців" розповів військовий медик Дмитро Самофалов.

Джерело матеріала
loader