/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F46%2F95d3447d950f1804c93d9c5d58e6e1ee.jpg)
Сирський розповів про комплексні зміни в базовій підготовці військових
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський провів щомісячну комплексну нараду, присвячену питанням базової, фахової та колективної підготовки військовослужбовців
Про це він повідомив у Telegram.
За словами Сирського, від якості підготовки залежать успішність виконання бойових завдань і збереження життя та здоров’я українських військових.
"Ми збільшили обсяг та зміст навчальної програми з базової загальної військової підготовки (БЗВП) - тепер маємо неухильно підвищувати її якість. Зосереджуємо зусилля зокрема на комплектуванні посад інструкторів - як у військових частинах, бойових бригадах, так і в навчальних центрах, а також на фаховій підготовці самих інструкторів та сержантів. Адже професійний інструктор - це запорука якості підготовки воїна", - написав генерал.
Під час наради виступив заступник головнокомандувача ЗСУ бригадний генерал Олег Апостол, який координує напрямок БЗВП. Було проведено аналіз актуальних проблем у сфері підготовки та напрацьовано пропозиції для їхнього ефективного вирішення. Попри наявність певних викликів було відзначено, що в армії вже реалізується низка ефективних ініціатив, які спочатку запускалися як пілотні проєкти, а зараз масштабуються на всі Збройні Сили.
Окрім цього, розгортається створення інформаційно-комунікаційної системи "Портал вивчення та впровадження досвіду". Вона має на меті систематизацію, аналіз та поширення бойового досвіду, накопичення матеріалів з аналізу проведених дій (АПД, AAR), що дасть змогу підрозділам швидше впроваджувати кращі практики.
Також вносяться зміни до наявних курсів бойової підготовки, зокрема курсів стрільби зі стрілецької зброї, підготовки екіпажів бойових машин та підготовки снайперів, аби підвищити їхню ефективність відповідно до актуальних вимог бойових дій.
Особлива увага приділяється удосконаленню тактичної догоспітальної допомоги. Модернізовано відповідний модуль базової підготовки, уточнено методику використання турнікетів і збільшено кількість практичних занять у цій сфері. Це рішення ухвалено для того, щоб не лише рятувати життя бійців, а й максимально зберігати їхнє здоров’я та працездатність.
Крім того, учасники наради розглянули перебіг реалізації експериментального проєкту із залучення до лав ЗСУ громадян віком 18–24 років. Сирський нагадав, що проєкт має на меті підвищення мотивації молоді до контрактної служби та активно впроваджується у 24 бригадах. У межах цього проєкту визначено завдання для посилення інструкторських груп, що мають забезпечити якісну підготовку молодих військовослужбовців.
Контракт для українців віком до 24 років: що відомо
У жовтні 2024 року в ОП заявили, що США тиснуть на президента Володимира Зеленського щодо зниження мобілізаційного віку. Однак пізніше глава держави сказав, що, перш ніж знижувати мобілізаційний вік, потрібно доукомплектувати бригади. "Ми багато чули сигналів щодо мобілізаційного віку наших військових. Від представників колишньої адміністрації (президента США, – ред.), деяких країн НАТО. Я не буду казати чітку цифру, але у нас понад сто бригад, і кожна з них щодня потребує укомплектованості, техніки – броньованої, артилерійської", – заявив Зеленський.
У грудні 2024 року нардеп Федір Веніславський сказав, що жодних законодавчих ініціатив щодо зниження мобілізаційного віку з 25 до 18 років немає.
У січні 2025 року в ОП повідомили, що невдовзі в Україні запропонують зміни до законодавства та указів президента щодо призову чоловіків віком від 18 до 25 років.
Пізніше член оборонного комітету ВР Федір Веніславський заявив, що держава планує стимулювати юнаків віком до 25 років добровільно долучатися до війська. За його словами, Україна не запропонує кращі фінансові умови для тих, хто укладе контракт, у порівнянні з тими, хто вже служить, однак може передбачити одноразові виплати в разі укладання контракту.
У лютому президент Володимир Зеленський розповів, що українці віком від 18 до 24 років, які укладуть контракти на службу в Силах оборони, зможуть за рік заробити 1 млн грн. Також передбачено інші бонуси.
З 12 лютого у Резерв+ можна подати заявку на укладення контракту в межах проєкту "Контракт 18-24".

