20% українців не використали 908 грн на книги - їх повернуть державі
Станом на 1 липня 2025 року молоді українці віком 18 років використали понад 91 мільйон гривень на купівлю книг у рамках державної ініціативи єКнига. Про це повідомляєтесь на сайті Українського інституту книги.
- Усього з початку 2025 року молодь придбала книжок на 91 533 898,18 грн. Держава надає фінансову підтримку на купівлю книжок українською мовою в паперовому, електронному та аудіоформаті всім 18-річним громадянам, які зараз перебувають як в Україні, так і за кордоном, - йдеться в повідомленні.
Близько 20,12% учасників отримали гроші на картку, але не використали їх для купівлі книжок. Це може бути пов’язано, зокрема, з незнанням про тримісячний термін використання коштів. Невикористані суми перенаправляються наступним 18-річним учасникам програми.
Серед учасників програми більшість становлять жінки - 64,9% тих, хто активував та використав кошти, тоді як чоловіки складають 35,1%. Найбільша частина витрат припала на інтернет-книгарні - це 62,18% від загальної суми, або 56 912 213,33 грн. Водночас 277 фізичних книгарень по всій Україні отримали 34 613 193,85 грн, що становить 37,82% витрат.
Після активного початку програми в січні-лютому 2025 року, коли надходила велика кількість заявок від 18-річних, з березня 2025 року кількість нових заявок стабілізувалася на рівні приблизно 3 000 щотижня.
Програма єКнига - це державна ініціатива, яка дозволяє українцям і українкам у віці 18 років протягом року отримати фінансову підтримку на суму 908,4 грн для придбання книжок. Гроші можна витрачати лише на паперові, електронні чи аудіокниги українською мовою у книгарнях і видавництвах, що долучилися до програми, протягом трьох місяців від моменту зарахування.
- 16 грудня 2024 року Український інститут книги (УІК) повідомив про старт послуги "єКнига", що дозволить 18-річним українцям отримати 908 грн від держави на придбання книг через застосунок "Дія".
- Журналістка Коротко про розповіла, які книги найбільше купували на "Книжковому Арсеналі - 2025".

