Суддя частково заблокувала указ Трампа про “радикальні зміни” до процесу виборів у США
Суддя частково заблокувала указ Трампа про “радикальні зміни” до процесу виборів у США

Суддя частково заблокувала указ Трампа про “радикальні зміни” до процесу виборів у США

Суддя частково заблокувала указ Трампа про “радикальні зміни” до процесу виборів у США

Трамп намагається посилити контроль над процесом голосування в Штатах.

У четвер, 24 квітня, суддя Колін Коллар-Котеллі заблокувала частину указу американського президента Дональда Трампа, який намагався запровадити нові правила проведення федеральних виборів, які, на думку демократів та інших груп, можуть призвести до позбавлення низки громадян можливості голосувати, повідомляє Reuters.

Коллар-Котеллі заблокувала частину указу, яка вимагає від федеральних виборчих органів “оцінювати”, чи є люди, які реєструються для участі в голосуванні, громадянами країни. Однак вона відмовилася заблокувати частини указу, які передбачають вимогу для штатів не враховувати бюлетені, надіслані поштою після дня виборів.

Рішення було прийнято у відповідь на позови груп, серед яких Національний комітет Демократичної партії, Ліга об'єднаних латиноамериканських громадян та Фонд освіти жінок-виборців. Позивачі назвали рішення суду “перемогою”. Представник Міністерства юстиції США заявив, що відомство "продовжуватиме боротьбу в суді, щоб захистити порядок денний президента Трампа".

Указ Трампа, підписаний у березні, закликав позапартійний федеральний виборчий орган змінити стандартну національну форму реєстрації виборців у США, щоб вимагати документ, який підтверджує громадянство, а федеральних чиновників - “оцінювати громадянство” виборців, перш ніж пропонувати їм форми реєстрації для голосування. Позивачі стверджували, що ці заходи можуть перешкоджати громадянам, які мають право голосу, реєструватися для голосування.

Коллар-Котеллі постановила, що ці частини указу незаконні, оскільки Конституція США наділяє штати, а не президента, повноваженнями нагляду за виборами.

Трамп також вимагав від федеральних відомств відкрити свої бази даних для очолюваного мільярдером Ілоном Маском Департаменту урядової ефективності для пошуку “негромадян”, які зареєструвалися для голосування, і погрожував припинити федеральне фінансування штатів, які підраховують голоси з бюлетенів, отриманих після дня виборів. Деякі штати враховують такі бюлетені, якщо бюлетень було надіслано в день виборів або до нього.

Суддя відмовилася заблокувати ці положення, вирішивши, що Трамп має право наказувати відомствам ділитися інформацією, а вимоги стосовно бюлетенів, надісланих поштою, повинні оскаржувати самі штати, а не окремі зацікавлені групи. Наразі штати, очолювані демократами, подали власний позов до суду.

Трамп давно ставить під сумнів виборчу систему США і продовжує стверджувати, що його програш демократу Джо Байдену у 2020 році був наслідком масштабних фальсифікацій. При цьому жодних доказів фальсифікацій виявлено не було. Трамп і його союзники-республіканці також робили безпідставні заяви про масове голосування виборців, які не є громадянами США (таке трапляється рідко і вважається незаконним).

Чи перебуває американська демократія під загрозою та в чому секрет стратегії Трампа, яка спричиняє шок і паралізує дії громадян США? Анна Бродські-Кроткіна аналізувала ситуацію в статті “Шок і трепет” — стратегія Трампа проти співгромадян”.

Джерело матеріала
loader
loader