/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F904c8bf7a9f97990aa3a7d597eb5f906.jpg)
У Румунії місцевий суд поставив під сумнів скасування президентських виборів 2024 року
Апеляційний суд румунського міста Плоєшть постановив скасувати рішення Конституційного суду про анулювання президентських виборів 2024 року, внісши невизначеність у нинішню передвиборчу кампанію.
Про це пише "Європейська правда" з посиланням на Romania-Insider.
Суд, що в румунському жудці (регіоні) Прахова, задовольнив позов громадянина Георгіци Попеску, поставивши під сумнів рішення конституційних суддів за грудень 2024 року.
Рішення суду Плоєшть є обовʼязковим до виконання, але може бути оскаржене у Вищому суді, і прокуратура Прахова вже подала відповідне клопотання.
Міністр юстиції Румунії Раду Марінеску встиг заявити, що рішення не матиме реальних наслідків, бо в країні "не існує адміністративної судової процедури для оскарження рішень Конституційного суду, які відповідно до законодавства не є адміністративними актами".
З іншого ж боку, лідер ультраправої партії AUR Джордже Сіміон та інші прихильники Джорджеску привітали рішення суду Плоєшті та повторили заклики "відновити" скасований другий тур виборів президента Румунії.
Нинішні президентські вибори в Румунії відбудуться 4 травня, а другий тур – 18 травня.
Лідер AUR Сіміон, який має неявну підтримку Джорджеску, наразі є фаворитом травневих виборів, але опитування показують, що він може програти другий тур.
Читайте детальніше про те, чому в Румунії стає все складніше зупинити російський реванш.

