/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F3c957775819657e23e90c959b2c8f258.jpg)
У разі ядерної катастрофи: Україна закупила інноваційні ліки проти променевої хвороби
Через приблизно два тижні після атаки безпілотника на укриття для стримування радіації на Чорнобильській АЕС ізраїльська біотехнологічна компанія Pluri уклала контракт з українським банком пуповинної крові Hemafund, повідомляє 24 Канал з посиланням The Times of Israel.
Ліки проти променевої хвороби на основі плаценти
Згідно з угодою, буде накопичено плацентарну клітинну терапію PLX-R18 для лікування наслідків променевої хвороби. За останні 20 років Pluri розробила 3D-технології, що дозволяють імітувати ріст живих клітин, які взаємодіють з організмом людини.
Комерційний директор компанії Німрод Бар Цві зазначає, що у біореакторах стовбурові клітини прикріплюються до каркасів та починають "спілкуватися, розмножуючись подібно до природного процесу в людському організмі, виділяючи білки".
За допомогою 3D-технологій розширення клітин з однієї плаценти можна отримати мільярди клітин. Це дозволяє лікувати понад 20 тисяч пацієнтів завдяки клітинам з однієї плаценти.
Після завершення процесу ми отримуємо флакон з дозою наших плацентарних клітин, яку вводять у м'яз пацієнта. Це запускає процеси регенерації й реактивації кровотворних клітин в організмі, значно зменшуючи наслідки радіаційного ураження. Ми спостерігаємо, як відновлюється організм,
– наголошує Бар Цві.
Pluri заявляє, що їх клітинна терапія активує та відновлює виробництво трьох основних типів клітин крові: червоних і білих кров'яних тілець, а також тромбоцитів, які утворюються в кістковому мозку.
