У деклараціях голови Хмельницької МСЕК виявили порушень на майже 35 млн грн
У деклараціях голови Хмельницької МСЕК виявили порушень на майже 35 млн грн

У деклараціях голови Хмельницької МСЕК виявили порушень на майже 35 млн грн

У деклараціях голови Хмельницької МСЕК виявили порушень на майже 35 млн грн

НАЗК перевірило декларації за 2022 та 2023 роки.

Нацагентство з питань запобігання корупції після повної перевірки декларації головної лікарки Хмельницького обласного центру медико-санітарної експертизи Тетяни Крупи, виявили там порушення на понад 34,8 млн грн. У НАЗК зазначили, що висновки перевірки вже направили Національному антикорупційному бюро.

Так, у декларації за 2022 рік НАЗК виявило ознаки недостовірного декларування, а також незаконного збагачення на 16,5 млн грн. Згідно із декларацією Крупа разом із чоловіком протягом 2022 року вивезла з України понад 38 млн грн у різній валюті. Походження ще 16,4 млн грн не були підтверджені офіційними документами.

«Що є ознаками незаконного збагачення, відомості про такі доходи не зазначені у декларації», – вказали у НАЗК. 

Коли ж Нацагентство повторно перевірило декларацію Крупи за 2023 рік, то виявило, що голова МСЕК не вказала дані про грошові активи у розмірі 18 млн грн, право на вимогу яких має чоловік. У НАЗК вказали, що Крупа не могла про них не знати.

«Крім того, не підтверджено джерела походження коштів, які у подальшому були вилучені під час проведення досудового розслідування. Загалом за 2023 рік встановлено ознаки недостовірних відомостей на понад 18,3 млн грн. Під час перевірок також встановлено приховану від декларування криптовалюту, яка належить чоловіку декларантки», – підсумували в НАЗК.

Голову МСЕК у Хмельницькій області затримали 4 жовтня 2024 року, а наступного дня після обшуків вдома та за місцем роботи їй оголосили підозру у незаконному збагаченні.

За даними слідства, жінка налагодила схему підробки документів для чоловіків, які хотіли уникнути військової служби. Під час обшуку у неї в кабінеті слідчі виявили 100 тис. доларів США, медичні документи з ознаками підроблення, а також списки «ухилянтів» із прізвищами та фіктивними діагнозами. А вже вдома у посадовиці вилучили 5 млн 244 тис. доларів США, 300 тис. євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси, а також документи, які можуть вказувати на відмивання грошей через різні бізнес-проєкти.

Згодом журналіст Юрій Бутусов повідомив, що Крупа оформила інвалідність другої групи для 49 співробітників обласної прокуратури, в тому числі для обласного прокурора Олексія Олійника. 

Врешті, 22 жовтня РНБО після низки корупційних скандалів ухвалила рішення про ліквідацію в Україні усіх Медико-соціальних експертних комісій. Згодом президент України Володимир Зеленський видав указ, в якому сказано, що цей процес розпочнеться 31 грудня. До тих пір робочі групи повинні перевірити попередні рішення МСЕК про встановлення інвалідності, всі необґрунтовані висновки потрібно буде переглянути.

Повноваження МСЕК на разі покладено на Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності в Дніпрі.

Скандал із МСЕК і недобросовісними прокурорами, які висмоктали з бюджету не один мільярд гривень, причому часто під фейкову інвалідність, набув розголосу. Що далі? Про це пише у матеріалі «МСЕК і прокурори з «інвалідністю»: як усе виправити?» Інна Совсун.

Джерело матеріала
loader
loader