Обличчя марафону «Єдині новини» та Суспільного у березні 2025 року: кому давали слово найчастіше
Обличчя марафону «Єдині новини» та Суспільного у березні 2025 року: кому давали слово найчастіше

Обличчя марафону «Єдині новини» та Суспільного у березні 2025 року: кому давали слово найчастіше

Найпопулярніші гості, теми та гендерний баланс у марафоні «Єдині новини» та на Суспільному.

З початку травня 2022 року «Детектор медіа» збирає інформацію про людей в ефірі телемарафону «Єдині новини» (читайте підсумки за травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2022 року, січень, лютий, березень, квітень, травень,червень, липень, жовтень, листопад, грудень 2023 року, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2024 року, січень2025 року).

21 травня 2024 року Перший канал Суспільного вийшов зі спільного телемарафону, залишившись у проєкті «Єдині новини» відповідно до рішення РНБО, і почав мовити самостійно, тому й оцінюємо його окремо, порівнюючи з «Єдиними новинами».

Протягом березня Перший знайшов час для 1349 розмов із гостями, це більш як 45 розмов кожного дня, тобто майже два інтерв’ю на годину. Показники «Єдиних нових» лише трішки скромніші: 1319 гостьових увімкнень.

У «Єдиних новинах» частка жінок при цьому становила всього 15,1% від загальної кількості гостей. На Першому цей показник дещо вищий — 18,3%. Але це все одно менше навіть кожної п’ятої жінки в ефірі.

Найпопулярнішим гостем в ефірі Першого був Віктор Трегубов, речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця», якому тут дали слово 13 разів за місяць. «Єдині новини» запрошували його ж 21 раз. Ця різниця зберігалася між ефірами загалом: Суспільне було значно різноманітнішим у виборі гостей і давало слово одним і тим самим людям рідше, ніж державний марафон.

Що цікаво, враховуючи, що Перший — один канал. А «Єдині новини» — п’ять різних і повинні були б мати різноманітнішу політику. Але ні, у Суспільного на 15% більше унікальних гостей.

Найпопулярнішим гостем марафону був Олександр Мусієнко, воєнний коментатор, якому давали слово 23 рази. Політичному коментатору Володимиру Фесенку давали слово 17 разів. Крім них, практично всю верхівку марафону займали офіційні речники.

Цікаво, що значно наростив свою присутність в ефірі Сергій Лещенко — 18 ввімкнень. Цей представник Офісу президента очевидно замінив Михайла Подоляка, якого марафон у березні запрошував «усього» 13 разів.

Така любов «Єдиних новин» до Офісу президента — один зі стовпів марафону. У березні цю команду запрошували до ефіру сумарно 37 разів, це більш як раз на день. Ще 67 разів знайшли час для «Слуг народу», тобто більш як двічі на день.

Натомість жодного разу не давали слово «Європейській солідарності». Так, п’ять різних каналів цілеспрямовано й організовано уникали однієї політичної сили. Іншим групам і фракціям, крім влади, слово давали нечасто: у сумі 28 разів за місяць. Це менше, ніж одному Офісу президента. І менше, ніж один раз на день: тобто інколи за цілий день у марафоні взагалі не було інших думок, крім владних!

На Суспільному ситуація була інакшою. Тут «слуг народу» кликали в ефір 48 разів. І таку ж кількість увімкнень мали представники «Європейської солідарності». Але, варто врахувати, що з березня ми рахуємо партійність політиків на всіх рівнях: парламенті, обласних і місцевих радах.

Навіть якщо не рахувати «ЄС», Перший давав слово опозиційним групам частіше, ніж п’ять каналів марафону — 41 раз.

Щодо тем, то найпопулярнішими на Суспільному в березні були міжнародні відносини — 31,6%. Далі йшли воєнні дії — 25%. Суспільство — 17,5%. Економіка — 10,4%.

«Єдині новини» найбільше говорили про воєнні дії — 34,3%. Про міжнародні відносини — 24,1%. Суспільство — 15,4%. Економіку — 10,5%.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader