Американці дедалі тепліше ставляться до Китаю на тлінаростання торговельної війни між двома найбільшими економіками світу. Про це свідчить нове опитування дослідницького центру Pew Research Center, яке публікує The Hill.
Згідно з його результатами, рівень несприйняття Китаю серед американців знизився на 4%: якщо торік 84% респондентів висловлювали негативну думку про Пекін, то у 2025 році цей показник становить 77%.
Це перше таке зниження за останні п’ять років. Зміна відбулася на тлі затяжного протистояння між адміністрацією Дональда Трампа та китайським керівництвом щодо взаємних мит, які наразі сягають 145% на імпорт із Китаю.
У відповідь Пекінзапровадив 125% мита на американські товари та припинив допуск до ринку газу зі США і відмовився від низки інших товарів, вироблених у Сполучених Штатах.
Опитування також показало, що кожен четвертий американець вважає, що саме Китай отримує більше вигоди від двосторонньої торгівлі. Лише 10% вважають, що більше виграють США, тоді як 25% переконані, що обидві країни отримують однакову вигоду. Ще 2% вважають, що вигоди не має жодна сторона, а 16% не визначилися з відповіддю.
Водночас 52% опитаних переконані, що мита завдадуть шкоди США. Лише 24% вважають їх корисними для економіки, 6% не очікують жодного ефекту, а 19% не мають однозначної думки.
Рішення президента Трампа про 90-денну паузу у запровадженні взаємних мит — для всіх країн, окрім Китаю — залишило Вашингтон і Пекін у жорсткому протистоянні. У Білому домі стверджують, що більшість країн поспішають укладати нові торговельні угоди, тоді як Китай «рухається в іншому напрямку».
«Світ готовий співпрацювати з президентом Трампом, щоб виправити глобальну торговельну систему. А Китай обрав протилежний шлях», — заявив міністр торгівлі США Говард Лутнік у соцмережі X минулого четверга.
У Китаї дії Вашингтона назвали «корисливими» та пообіцяли не відступати.
«Якщо США вирішать знехтувати інтересами як своїми, так і китайськими та глобальними, і наполягатимуть на митній та торговельній війні — Китай готовий йти до кінця», — наголосив у середу речник МЗС КНР Лінь Цзянь.