/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2F1d26c9dc2763bcdf67afefa413aeb2f1.png)
Австрія висилає німецьку екоактивістку через "загрози для нацбезпеки"
Австрія на два роки заборонила перебування в країні німецькій екоактивістці Ані Віндль, розцінюючи її активістську діяльність як загрозу для нацбезпеки.
Про це повідомляє Spiegel, пише "Європейська правда".
У розпорядженні редакції опинилося рішення австрійської міграційної служби BFA про те, що Віндль на два роки забороняється проживання в Австрії через "реальну, присутню і значну загрозу для громадського порядку й безпеки".
Жінку зобов’язали протягом місяця залишити територію країни.
28-річна Віндль, яка родом з Баварії, проживає в Австрії з 2017 року – відколи переїхала туди студенткою.
Вона брала участь у протестах "П’ятниці задля майбутнього", ініційованих шведською активісткою Гретою Тунберг, поітм – у протестах австрійського осередку ініціативи "Останнє покоління", що займається зокрема блокадами доріг.
Віндль під час цих акцій неодноразово приклеювала себе до асфальту.
Разом з іншими активістками вона стала фігуранткою провадження віденської прокуратури – їх підозрюють у "створенні злочинної організації".
Звинувачень їй ще не висували.
Австрійський Федеральний офіс захисту конституції тепер вважає, що активістка готова "на більш серйозні порушення законодавства", у тому числі такі, що створять загрозу для третіх сторін – через її слова про те, що цілей можна досягати діями проти критичної інфраструктури.
Відомство вважає, що Віндль становила загрозу від першої ж своєї участі в акціях кліматичних активістів.
Її звинувачують у радикалізмі також через гостру критику австрійських ультраправих.
Можливість депортації активістки нібито розглядали ще з весни 2023 року, але питання стало на паузу після розпуску австрійського осередку "Останнього покоління".
Також вона кілька тижнів відсиділа у в’язниці у 2024-2025 роках через відмову сплатити штраф.
Міграційна служба наводить це як аргумент, що на поведінку активістки неможливо вплинути дисциплінарними заходами.
У рішенні про видворення також зауважили, що Віндль нібито не мала належно оформленої реєстрації проживання в Австрії на постійній основі, та що її навчання не було її головною метою перебування в країні.
Адвокат активістки заявив, що шокований рішенням, оскільки щодо його підзахисної немає жодного судового рішення у кримінальній справі.
В МВС Австрії на запит журналістів відповіли, що не можуть коментувати якісь індивідуальні випадки через вимоги щодо захисту персональних даних.
"Проте можемо запевнити, що у кожному окремому випадку відбувається дуже ретельне й об’єктивне дослідження фактів", – зазначили у коментарі.
Також у Німеччині почався суд над колишньою радикальною лівою активісткою, що ховалась 30 років.

