/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Ff88eddf9aa2760ccc28e7f0e646dba5a.jpg)
Секрет врожаю чи зайва робота: експерт розповів, чи потрібно пасинкувати томати
Ви дізнаєтеся:
Пасинкування помідорів – це важлива агротехнічна процедура, яка сприяє отриманню якісного врожаю. Якщо не видаляти пасинки, рослина витрачатиме багато енергії на ріст бічних пагонів, що може негативно вплинути на формування плодів.
Главред дізнався, чи завжди потрібно пасинкувати томати.
У запущених випадках кущ стає надто загущеним, що ускладнює доступ повітря до плодів і сприяє розвитку грибкових захворювань. Крім того, плоди можуть бути дрібними, а їх дозрівання – нерівномірним.
Що буде, якщо помідори не пасинкувати
Відмова від пасинкування означає, що всі бічні пагони залишаються на рослині. Це може бути прийнятним для деяких детермінантних (низькорослих) сортів, які природно обмежують свій ріст. Однак навіть серед них є сорти, які потребують видалення пасинків для покращення врожайності.
Навіщо прибирають пасинки у помідорів
Основна мета пасинкування – спрямувати енергію рослини на ріст і розвиток плодів, а не на зайві пагони. Це забезпечує:
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F111516cfc98d01c8744a49ac63ccc91f.jpg)
Чи потрібно пасинкувати томати у відкритому ґрунті
Пасинкування томатів у відкритому ґрунті залежить від сорту, розповів автор YouTube-каналу "Тепличні справи" Олексій. Індетермінантні (високорослі) сорти потребують регулярного видалення пасинків для формування сильного стебла та отримання якісного врожаю. Детермінантні сорти можуть обійтися без пасинкування, але в деяких випадках видалення зайвих пагонів також рекомендується.
Дивіться відео із поясненням, чи потрібно пасинкувати помідори у відкритому грунті:
Чи всім рослинам томатів потрібна опора
Не всі томати потребують опори. Детермінантні низькорослі сорти часто не потребують опори, оскільки вони мають компактний кущ. Однак високорослі (індетермінантні) томати без опори можуть поламатися під вагою плодів або лягти на землю, що збільшує ризик загнивання та ураження хворобами. Тому для таких сортів опора – обов’язковий елемент догляду.
Вас також може зацікавити:
Про канал "Тепличні справи"
Канал створено 2020 року. Наразі підписниками є майже 63 тисячі користувачів. На каналі чоловік Олексій розміщує відео про тепличний бізнес, город та садівництво, в яких розповідає все про вирощування огірків, помідорів, перцю, баклажанів, капусти та зелені.
