![Дарування vs. Заповіт: коли подарунок може призвести до втрати майна](https://thumbor.my.ua/p9PDP_Xmkl0q5WQBUj9vh3g8adk=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fb6376e338a71b31916e376dd4454bcc9.jpg)
Дарування vs. Заповіт: коли подарунок може призвести до втрати майна
Нерухомість не лише передають у спадок, а й дарують. Про те, чим вирізняються ці два документи, і як вибрати більш вигідний варіант розповів адвокат Роман Сімутін.
Фахівець пояснює, що для дарувальника подароване майно одразу переходить у розпорядження обдаровуваного.
Він може робити з побажаючим майном навіть виселити дарувальника з дому чи квартири того ж дня.
Якщо цей заповіт, то спадкоємець отримає свідоцтво про право на спадщину лише після смерті спадкодавця та закінчення півроку від дня його відкриття.
За словами Симутіна, розірвати чи визнати недійсним договір дарування можна лише через суд, але для успіху потрібні достатні докази.
Це можна зробити лише протягом одного року з дня укладання договору.
А ось заповіт можна перекласти багато разів.
Фахівець попереджає, що перш ніж погоджуватися на заповіт слід перевірити наявність неповнолітніх та непрацездатних родичів, адже вони незалежно від змісту заповіту успадковують частину майна.
Юрист пояснив, що головна відмінність у тому, що за договором дарування ви стаєте власником відразу, а доля заповіту залежить від настрою людини, аж до самої смерті.
Раніше ми повідомляли, що затримають і відвезуть до ТЦК: через що особи з відстрочкою можуть мати неприємності.
Також стало відомо, що зупинилися на вимогу поліції - зазнали штрафу: як уникнути пастки від правоохоронців.
![loader](/files/images/preloader.gif)