Дослідники навчилися передбачати рак ще до народження людини
Дослідники навчилися передбачати рак ще до народження людини

Дослідники навчилися передбачати рак ще до народження людини

Depositphotos

Ризик розвитку раку в людини формується ще на ранніх етапах внутрішньоутробного розвитку, виявили вчені. Дослідження охоплює два епігенетичні стани, які впливають на ймовірність появи хвороби впродовж життя.

Науковці з Інституту Ван Андела пояснили, що один зі станів асоціюється з меншим ризиком раку, а інший — із підвищеною вірогідністю його розвитку. Епігенетичні механізми регулюють активність генів без зміни їхньої структури. Помилки всередині механізму можуть порушувати природний контроль якості клітин, що впливає на розвиток онкологічних захворювань.

«Оскільки більшість видів раку виникають у пізньому віці та розглядаються як хвороби мутації або генетики, раніше не було глибокої уваги до того, як розвиток може впливати на ризики раку. Наші результати змінюють це. Наша ідентифікація цих двох епігенетично різних станів відкриває двері в абсолютно новий світ вивчення основ раку», — каже Дж. Ендрю Поспісілік, Ph. D., голова відділу епігенетики VAI та співавтор дослідження.

Всупереч формулюванню пацієнти з низьким ризиком розвитку частіше стикаються з рідкісними формами захворювання, такими як лейкемія або лімфома. У групі високого ризику частіше діагностують великі пухлини, такі як рак легенів або простати.

Перша співавторка дослідження Іларія Панцері вказала, що про рак схильні думати, як про нещастя і випадковість. Вченим такий підхід не пояснює, чому в одних людей розвивається онкохвороба, а в інших — ні. 

«Наші результати показують, що коріння раку може початися під час чутливого періоду розвитку, пропонуючи новий погляд на вивчення хвороби та можливі нові варіанти діагностики та лікування», — каже Панцері.

Експерименти на мишах засвідчили, що зниження гена Trim28 змінює епігенетичні позначки на генах, пов’язаних із раком. При цьому генетично ідентичні тварини мали два різні патерни цих позначок, які визначали ступінь ризику. Наступними кроками вчених будуть детальні дослідження, як ці епігенетичні стани впливають на конкретні види онкологічних захворювань. Дослідження опубліковане в журналі Nature Cancer.

Спецпроєкти

Джерело: SciTechDaily

Теги за темою
Медицина
Джерело матеріала
loader
loader