17 січня державну установу «Науковий центр розвитку туризму» перейменували за наказом Міністерства культури та стратегічних комунікацій, створивши державну установу «Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки». Для проведення процедури перереєстрації 15 січня в.о. керівника державної установи «Науковий центр розвитку туризму» було призначено Андрія Антоненка.
Про це «Детектор медіа» повідомив в коментарі сам Антоненко, екс-керівник головної редакції «Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки» в Укрінформі та заступник керівника Центру Ігоря Солов’я. Детектор медіа розпитав Антоненка про подальшу роботу Центру.
— Як буде фінансуватися Центр тепер, коли він офіційно є державною установою?
— Як і всі ДУ він отримає фінансування із державного бюджету. Правда, фінансування дуже скромне. Тому ми розраховуємо на продовження співпраці із міжнародними партнерами.
— Яким буде штатний розклад, що буде з частиною команди, яка працює в Укрінформі?
— Штатний розпис нового ДУ ще не сформований — це завдання якраз на найближчі тижні. Ми розробимо і подамо відповідні пропозиції на затвердження МКСК: обов’язково врахувавши як існуючий персонал і їх функціонал, а також необхідні посади під нові завдання МКСК.
— А інші люди, які працюють в Центрі, але не є співробітниками Укрінформу?
— Сподіваємось, що вони продовжать працювати в Центрі — як мінімум до закінчення існуючих контрактів. А як максимум, що ці контракти будуть продовжені на нові строки.
— Ви залишитеся керівником Центру надалі?
— Мене призначили, за спільною домовленістю між МКСК і керівництвом Центру на посаду виконуючого обов'язки керівника ДУ, щоб завершити процес реєстрації. Відповідно, це перше завдання я виконав в найкоротші строки.
Наступний етап — я маю провести підготовчі адміністративні заходи (організаційно-штатну структуру, посадові обов'язки, бюджетний паспорт тощо), аби підготувати держустанову до прийому існуючих і нових співробітників.
Після того, як ця частина буде завершена, МКСК має призначити вже постійного керівника. А от, яким чином це буде реалізовано і хто ним стане — це питання вже не до мене, його напевно треба адресувати міністерству. Але до цього моменту керувати Центром продовжить Ігор Соловей.
— Коли остаточно завершиться реформування центру?
Все залежить від швидкості проходження документів в державних органах — зокрема, МКСК та Кабінеті Міністрів. Ми ж зі свого боку намагатимемось якомога швидше говути проекти документів і рішень та подавати їх на розгляд МКСК. За оптимістичним сценарієм, хотілось би закінчити реформування у березні.
Як повідомлялось раніше, 6 грудня 2024 року Міністерство культури та стратегічних комунікацій України видало наказ про перейменування державної установи «Науковий центр розвитку туризму» на державну установу «Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки». Її керівником призначили Сергія Бикова.
Биков у коментарі «Детектору медіа» зазначив, що ці кроки потрібні для інституціалізації наявного Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Оскільки під час воєнного стану не заборонено створювати нові державні установи, було прийняте рішення перейменувати вже існуючу, але не працюючу установу. Загальне керівництво Центром здійснює Ігор Соловей, частина команди центру була оформлена як підрозділ Укрінформу.
Після призначення Бикова на посаду в. о. керівника держпідприємства і зустрічі заступника міністра культури та стратегічних комунікацій з питань європейської інтеграції Андрія Наджоса з керівником Центру страткому Ігорем Солов’єм стало відомо, що МКСК запропонувало всім членам команди Центру перейти до новоствореної структури. Це відбудеться після нового року, розповів у коментарі «ДМ» Ігор Соловей.
Також 7 грудня стало відомо, що МКСК оголосило про проведення відкритого конкурсу для визначення нового керівника Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки після завершення процедури перереєстрації установи.
Призначення Сергія Бикова керівником Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки викликала критику з боку медаспільноти, оскільки він співпрацював як політолтехнолог з різними політичними партіями, зокрема, забезпечував інформаційну підтримку ініциативам Віктора Медведчука. Детальніше про його роботу читайте в матеріалі Детектора медіа.
Сам Биков назвав це скоординованою атакою та заперечував роботу на зрадника, мовляв, його несправедливо оббріхують. Але 7 грудня 2024 року міністр культури та стратегічних комунікацій повідомив: Бикова звільнено, що підтвердив і сам Биков у коментарі «Детектору медіа».
8 грудня 2024 року члени Медіаруху, громадські організації, які працюють у сфері медіа та комунікацій, а також представники медійної, комунікаційної і експертної спільнот закликали керівництво МКСК до виважених, прозорих і відповідальних рішень, а також відкритого професійного діалогу у процесі реорганізації Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
Читайте також:
- Медведчук, Вілкул, свічечка, гіфка. Читаємо і слухаємо цитати Сергія Бикова, який мав керувати державними стратегічними комунікаціями
- Любов Цибульська: «Призначення Бикова — це вирок власній експертності. Це також злочин»
Центр протидії дезінформації при РНБО, створений у березні того ж року, спочатку очолила Поліна Лисенко, у вересні 2021 року, у зв'язку з її декретною відпусткою, ЦПД очолив Андрій Шаповалов, якого в січні 2024 року замінив на посаді Андрій Коваленко.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.